Paprastoji rykštenė priklauso Europos natūraliai florai ir dažniausiai aptinkama upių krantuose, taip pat pakelėse ir palei takus. Germanai ją naudojo žaizdoms gydyti, taip pat buvo manoma, kad ji varo šlapimą.
Šalčiui atsparus daugiametis augalas užauga iki 1 m aukščio. Jo lapai lancetiški, pražanginiai. Žydi nuo vasaros vidurio iki ankstyvo rudens. Žiedus sudaro 6-8 mm skersmens geltoni graižai, sutelkti į kekėmis išsidėsčiusias šluoteles. Augalo sudėtyje yra eterinių aliejų, rauginių medžiagų ir pigmentų, flovanoidų, taip pat citrinų ir oksalo rūgšties.
Tvirto sudėjimo paprastoji rykštenė mėgsta saulėtas vietas, bet pakenčia ir dalinį pavėsį. Geriausai veši smėlinguose, vidutinio derlingumo, vandeniui laidžiuose dirvožemiuose ir sumedėjusių augalų sąžalynų pakraščiuose puikiai dera prie žiognagės, kamero ar monardos. Ją taip pat galima auginti aplinariume, kur drėgnas dirvožemis.
Rudenį ar pavasarį augalą galima padauginti dalijant kerą. Prekyboje taip pat yra sėklų ir jaunų augalų. Kad augalai nepasisėtų patys, peržydėjusius žiedynus reikia pašalinti. Gali peržiemoti atvirame grunte. Paprastoji rykštenė yra neatspari tikrajai miltligei.
Ūglių viršūnėlės vartojamos dėl jose esančių šlapimą verančiųjų medžiagų. Uglių viršūnėlės skinamos nuo liepos iki rugsėjo mėnesio. Jas galima džiovinti ir vartoti arbatai.
Paprastoji rykštenė skatina inkstų funkciją ir vartojama sergant inkstų ir šlapimo pūslės uždegimu. Dėl šlapimą varančių savybių ja galima gydyti ir reumatą bei odos pabrinkimą. Paprastosios rykštenės nereikėtų vartoti, jei dėl širdies ar inkstų veiklos sutrikimų organizme kaupiasi skysčiai. Sergant angina padeda gerklės skalavimas šalta paprastosios rykštenės arbata.
Paprastoji rykštenė yra naudojama kaip žaliava geltoniems teksiliniams dažams.
Sode paprastoji rykštenė yra auginama dėl dailių ryškių žiedynų. Ji tinka puokštėms.
Arbata su paprastąja rykštene
Ši arbata tinka sergant podagra, kurios metu organizmas išskiria mažai skysčių. Iš 20 g paprastosios rykštenės ūglių, 10 g kiaulpienės šaknų, 10 g dirvenio šaknų ir 10 g pipirmėtės lapų pagaminti mišinį arbatai. Šaukštelį mišinio užpilti ¼ l verdančio vandens, palaikyti, kol pritrauks, ir perkošti. Gerti 3-4 savaites po 2 puodelius per dieną.