Kam reikalinga sodo terasa?

Kiekvienas sodo namo šeimininkas nori įsirengti laisvą plotą poilsiui arba bent jau pasidaryti vietos, kur būtų galima neišeinant iš namo gryname ore pusryčiauti, pietauti ar  jaukiai pavakaroti. Kartais iš anksto suprojektuotoje namo konstrukcijoje yra numatyta galimybė įrengti paprastą arba dengtą balkoną. Tačiau tokie balkonai būna tik iš dalies atviri saulei ir vėjui, ir dažnai šeimininkai juos įstiklina.

Kitas dalykas, jeigu savo sodo name sugalvojote pasidaryti terasą. Šis sumanymas padės jums visiškai susilieti su gamta. Paprastai terasa pristatoma iš pietinės namo pusės, kur pučiantis šiltas vėjas sudaro lengvumo, laisvės ir sąjungos su mus supančia gamta pojūtį.

Ilsėdamiesi terasoje, mes galime iš tolo mėgautis žydinčiu sodu ir kvepiančiais gėlynais, pajusti savo kūnu lengvo vėjelio prisilietimą ir glostančius saulės spindulius. Juk būtent dėl to mes pasirengę sprukti iš miesto į gamtos prieglobstį. Atvira sodo terasa – tai nedidelė salelė, kur galime pajusti ramybę ir patogumą, lyginant su tvankiu miestu, kur praleidžiame didesnę savo laiko dalį.

Kam reikalinga sodo terasa? Miesto butas, kuris apribotas betoninėmis sienomis, tam tikra prasme apriboja ir mūsų gyvenamąją erdvę. Tai susiję ir su mūsų darboviete. Ir netgi jei mes išeiname į platesnę miesto erdvę, vis tiek susiduriame su gatvių triukšmu ir tamsiais daugiaaukščių pastatų šešėliais. Visa tai atriboja mus nuo gamtos. Todėl mes ir stengiamės išsprūsti iš miesto į atvirą gamtą, ir džiaugiamės turėdami užmiesčio sodą, kur galime pailsėti toliau nuo miesto. Štai kodėl sodo terasoje galime pajusti visus pilnaverčio poilsio malonumus, kurie padeda atstatyti jėgas ir pakrauna šiltos saulės bei vėsaus šviežio oro energija.

Rytinėmis valandomis, kai švelnūs saulės spinduliai tik pradeda šildyti, malonu artimųjų ar draugų rate susėsti prie pusryčių stalo, neskubant ir šnekučiuojantis išgerti rytinės kavos.

Dienai įpusėjus terasoje galima pasislėpti nuo svilinančių saulės spindulių, čia pat galima ir papietauti, o vėliau, dvelkiant gaiviam vėjeliui, prisėsti supamojoje kėdėje su įdomia knyga.

Vasarą, kai lyja šiltas lietus, terasoje galima stebėti užburiančius lietaus lašus, kaip jie teška ant žemės ir plonyčiais upeliukais nuvinguriuoja į duobutes. Savo kūnu tada galima jausti šilto ir drėgno oro prisilietimą.

Patogaus poilsio mėgėjai terasoje gali įsirengti specialias permatomas pertvaras, kurios saugos nuo stipresnio vėjo ir prastesnio oro. Vėsesniu ir vėjuotu oru šios pertvaros ne tik sėkmingai apsaugo nuo prastų oro sąlygų, bet ir sudaro susiliejimo su mus supančia aplinka iliuziją.

  1 comment for “Kam reikalinga sodo terasa?

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *