Sodo takeliai iš mozaikų

Palydint greit prabėgusią vasarą, norėtume prisiminti sodo takelius ir priminti, kad kuriant juos, galima pasinaudoti įvairiomis idėjomis ir sukurti tikrus meno kūrinius.

augalai mozaika takelis

Juk nebūtina pasibaigus vasarai, sodus užmiršti ir apleisti. Mūsų dar laukia ilgi rudens vakarai, kuriais galima pasidžiaugti, o kurti takelius – mozaikas gal būt dar galima ir dabar, – darbuotis nėra per karšta, jei tik ne per šalta, arba tai gali būti idėjos kitiems metams.

vienspalviu akmenuku takelis kieme

Norėtume pasidalinti idėjomis, kaip iš akmenukų mozaikų galima sukurti nuostabius takelius, kurie kasdien džiugintų ir primintų jog grožį susikurti kartais yra daug lengviau, nei atrodo. Tokiems takeliams sukurti, aišku, reikia laiko ir pastangų, tačiau jeigu tikrai norite tai pasidaryti ir skirsite tam pakankamai laiko, darbo rezultatai tikrai bus akivaizdūs.

Mozaikas galima kurti iš įvairių medžiagų. Dažniausiai sodams, namų takeliams kuriamos mozaikos iš paprasčiausių akmenėlių. Akmenėlius galima pirkti, jeigu norite tvarkingo ir įspūdingesnio efekto, kadangi, tokį efektą sukuria ne vien akmenėlių išdėstymas, bet ir jų spalvos. Kaip matote nuotraukoje žemiau, mozaikinis takelis su melsvos, pilkos ir baltos spalvos akmenukais padarytas gana paprastai, naudojami tik keli pasikartojantys, apvalūs raštai, kuriami iš skirtingos spalvos akmenėlių. Sukuriamas puikus mozaikos efektas.

geles akmenuku rastai mozaika

Renkantis natūralius, gamtoje atrastus akmenėlius, gal bus kiek sunkiau surinkti panašių spalvų akmenėlius. Skirtingų spalvų akmenėliais yra išgaunami mozaikos raštai ir formos.

apvalios mozaikos akmenukai lauke

Galima ir yra įmanoma susikurti mozaiką ir su vienspalviais akmenėliais, tačiau tuomet reikalingi bent jau skirtingo dydžio ar formos akmenėliai.

geles is akmenuku mozaika lauke

Pažiūrėkite į nuotraukas ir galbūt kils minčių ir idėjų, kokią mozaiką norėtumėte sukurti savo sodo ar namų takeliui.

akmenuku takelis geles augalai tvora

Daug kas priklauso nuo takelio formos. Jeigu takelis ilgas ir siauras, jau pati takelio forma gali būti įspūdinga, todėl takelio mozaikos piešinys galėtų būti ir paprastesnis. Ilgų ir siaurų takelių raštai paprastai nėra labai sudėtingi. Gali būti naudojami pasikartojantys raštai iš skirtingų spalvų akmenėlių. Paprastesnius raštus nesunku padaryti, ir jie sukuria nuostabų, kontrastingo takelio vaizdą.

Galima kurti takelius su dviejų skirtingų spalvų akmenėliais. Vienos spalvos akmenėliai gali būti fonu, o kitos spalvos akmenėliais galima akcentuoti atskiras detales.

sviesiu akemuku linijos mozaika augalai

Puiku, jei turite ir galite naudoti kelių spalvų ir atspalvių akmenėlius. Pasirenkami įvairiausi akmenėliai, aišku jų reikia nemažai, nuo šviesiausios iki tamsiausios spalvos, tarp akmenėlių gali būti paliekami nedideli tarpeliai, kurie sukuria dar įdomesnį efektą.

ivairiaspalviai akmenukai mozaika lauke

Tokias mozaikas galima kurti ir iš sudaužytų plytų, vazonų ar plytelių gabalėlių. Pažiūrėkite, ką turite namuose nenaudojamo ir kurkite. Galite mozaikinius takelius kurti vietoje, improvizuoti. Kaip matote iš nuotraukų, kuriamos įvairiausios grožybės.

Decorative Pebble and Ammonite path

Naudokitės nuotraukomis ir sukurkite savo vienetinį takelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *