Šių metų „pavasariški“ orai kelia nerimą sodininkams

Pavasaris – tai toks metas, kuomet tiek žmonės, tiek juos supanti gamta atsibunda naujam tarpsniui. Jau tapo įprasta, jog žiemos laiku mūsų šalyje sąstingis. Gyvenimas eina lėtai, dienos rūtiniškos ir nuobodžios. Tačiau vienaip ar kitaip visuomet turėtų dominuoti pusiausvyra: būti tiek gero, tiek blogo. Tad svarbu paminėti, jog pavasaris yra laikotarpis, kurio metu daugelis iš mūsų pabunda po ilgo žiemos miego bei ruošiasi vasarai. Tai liečia ne tik mūsų išorinį gyvenimą, tačiau ir namų sferą.

Ne ką kitaip yra ir su mūsų kiemu. Pasibaigus 2011-ųjų metų derliui Jūs turbūt kaip ir daugelis sodininkų paruošėte savo kiemą žiemai. Tai yra sutvarkėte daugiamečius augalus, apdengėte tam tikromis apsaugomis nuo žiemos šalčių bei išrovėte visas piktžoles ir nebereikalingus augalus. O kas toliau? Baigėsi žiema, atėjo pavasaris, atšilo temperatūra, kuri pasiekė beveik dešimt laipsnių. Atrodo, jog pats metas pradėti sodo darbus: sodinti augalėlius bei užsiimti genėjimais.

Tačiau prieš keletą dienų sulaukėme visai netikėto reginio – iš dangaus vėl pabiro sniegas bei atšalo oro temperatūra. Mums, žmonėms, kurie šiltai sėdi namuose, tai gal ir neturi didelės įtakos. Bet pagalvokite apie augalėlius, kurie tik ką išskleidė pirmuosius lapelius bei žiedelius arba apie tuos, kuriuos tik ką pasodinote. Kaip manote, ar daug šansų, jog nieko nedarant jie išgyvens bei nenušals? Tikrai mažai. Tad siūlome imtis iniciatyvos ir pasipriešinti pavasario orų „išdaigoms“. Juo labiau, jog šaltukas turėtų laikytis dar keletą savaičių, tad tai bus tikrai naudinga Jūsų sodo augalams.

Nežinote, ko imtis? Norėtume pasiūliti vieną pagrindinį veiksmą, kuris tinka daugeliui (bet ne visiems augalams). Tai paprastos orui laidžios pilkšvos spalvos plievelės pasitelkimas į pagalbą. Jei jau pasodinote sėklas, tuomet galite jas pridengti minėtaja plievele ir tokiu būdu sukursite nedidelio aukščio šiltnamį. Be abejonės, jei ateis dideli šalčiai, tai vargu ar daug padės. Tačiau kol kas, kol šąla tik iki vieno ar dviejų laipsnių šalčio bei nėra itin daug sniego, šis būdas turėtų išgelbėti. Panašus pasiūlymas būtų ir krūmams. Nesuprantate, kam juos apdengti? Ogi tam, kad jie nenušaltų, nes nušalęs augalas gali net numirti, o tokia naujo sezono pradžia vargu ar patiks betkuriam sodininkui… Tad griebkite lipnią juostą, plievelę bei žirkles ir apdenkite tuos augalus, kurie jau pradėjo džiaugtis pavasariu ir parodė pirmuosius savo gyvybės ženklus.

Jei esate pradedantysis sodininkas ir nežinote, kur įsigyti reikiamų priemonių, nepergyvenkite. Jų turėtumėte rasti artimiausioje sodo prekių parduotuvėje. Taip pat, dažniausiai būtent ten dirba jau ne pirmus metus sodininkyste besidomintys žmonės, tad galite su jais pasikonsultuoti bei tokiu būdu galėtumėte gauti informacijos, kuri atitiktų konkretų atvejį.

Sėkmės saugant augalus !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *