Kemero žiedynai — tankios, sudėtinės, skėtiškos šluotelės stiebo ir šakų viršūnėse. Smulkūs, trumpakočiai graižai iš 5 vamzdiškų žiedų. Skraistė siaura. Žiedo vainikėlis pilkšvai rausvas arba baltas, į viršų platėjantis. Liemenėlis ilgesnis už vainikėlį. Žydi liepos—rugsėjo mėn. Vaisiai — juosvi, briaunoti lukštavaisiai su baltais skristukais. Stiebas gana aukštas, iki 1 m ir net daugiau. Lapai plaštakiškai suskaldyti į 3—5 pailgas dantytas skiltis, išsidėstę poromis vienas prieš kitą. Arčiau žiedyno lapai mažesni, nesuskaldyti, pražanginiai. Daugiametis augalas su storu gumbuotu šakniastiebiu, kuris paprastai išleidžia po kelis stiebus.
Auga šlapiuose upių ir ežerų krantuose, pakrūmėse, raistuose, šaltiniuotose vietose, kalkinguose, derlinguose, drėgnuose dirvožemiuose.
Žiedai išskiria nektarą, lankomi ir apdulkinami drugių, musių, bičių, vapsvų. Vaistinis augalas, vartojamas homeopatijoje. Iš stiebų gaunamas menkavertis pluoštas. Kaip dekoratyvinis sodintinas parkuose prie vandens telkinių.