Ką reikia žinoti statant tvorą?

Tvoros statyba iš esmės nėra sudėtingas procesas, tačiau išimtinais atvejais kai kurių niuansų nežinojimas gali sukelti šiokių tokių nemalonumų. Net ir privačioje valdoje statant ar tveriant tvorą, būtina susipažinti su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos nuostatomis.

tvora

Ar tvorai galioja statymo reglamentavimas?

Tvorą pastatyti kartais gali pasirodyti paprasta, tačiau nepasidomėjus gali tekti ją ir nugriauti. Statant tvorą svarbu žinoti, kad pagal teisės aktus statyba yra reglamentuojama atsižvelgiant į tam tikrus tvoros statymo aspektus:

  • tvoros aukštį;
  • teritoriją, kurioje stovi sklypas;
  • ribą su besiribojančiu sklypu.

Tvorai, kurios aukštis yra ne daugiau kaip 2 metrai, jokie leidimai nėra privalomi. Tiesa, išskyrus tuos atvejus, kai sklypas yra kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo apsaugos zonoje, kultūros paveldo teritorijoje, kurortuose ir pan. Kai kuriais atvejais čia statyti bet kokią tvorą nėra galimybės.

Priešingu atveju, jeigu tvoros aukštis numatomas didesnis kaip 2 metrai, leidimas būtinas visais atvejais. Tuo atveju statybą leidžiantį dokumentą išduoda miesto savivaldybės administracija.

Net jeigu leidimas tvorai yra nebūtinas, tam tikrais atvejais sutikimo gali tekti prašyti iš gretimo sklypo savininko. Tuo atveju, jeigu planuojate tvorą statyti ant besiribojančių sklypų ribos arba planuojate įrengti pamatą, tvoros statybai bus reikalingas kaimyno sutikimas. Kitu atveju tvorą privalėsite statyti ne arčiau kaip 1 metras iki sklypo ribos.

Kokią tvorą geriausia statyti?

Tvoros pasirinkimas šiandien yra labai platus, todėl tai yra kiekvieno individualus pasirinkimas. Renkantis tvorą, geriausia atsižvelgti, kokią paskirtį tvora turi atlikti. Norint tiesiog estetiškai pažymėti teritorijos ribas ir pernelyg daug neišlaidauti, vienas iš geriausių pasirinkimų kainos ir kokybės santykiu – segmentinė tvora.

Šiuo atveju reikalingi tik tvoros stulpai ir jau paruošti segmentai, o tokią tvorą įrengti nesudėtinga ir pačiam. Segmentai gali būti kelių skirtingų aukščių, skirtingo vielos storio ir spalvų. Nuo to priklauso segmentų kaina.

Tvoros stulpai, priklausomai nuo tvoros tipo, taip pat gali būti stačiakampiai arba apvalūs. Atsižvelgiant į išmatavimus tvoros stulpai kaina taip pat atitinkamai skiriasi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *