Spygliuočių sodinimas, auginimas ir priežiūra

thuna13 Sodybose ar prie namų dabar madinga sodinti įvairius spygliuočius. Spygliuočiai pasižymi neįprastu grožiu. Jie yra puošnūs ir žiemą ir vasarą, ir kas svarbiausia – jiems nereikia beveik jokios priežiūros.

Spygliuočių sodinimas yra itin svarbus procesas. Sodinant spygliuočius labai svarbu, kad nuo šaknų nenukratytumėte žemių grumsto. Kodėl? Todėl, kad ant šaknų gyvena grybai – simbiontai, kurie padeda pasisavinti maisto medžiagas esančias dirvoje, dėl to spygliuočiai labai greitai prigyja ir auga. Apnuogintas spygliuočio šaknis galima prilyginti atvirai žaizdai. Puikiausiai atrodantis augalas, praėjus 2-3 savaitėms po persodinimo, pradeda gelsti, spygliai netenka prieš tai turėto blizgesio, dar po savaitės pagelsta šakelės ir po 1,5 mėnesio sodinukas nudžiūva ir žūva.

 

Pirkdami spygliuočių sodinikus atkreipkite dėmesį į šaknų gniužulo dydį, nes dažnai pasitaiko ir taip, kad spygliuočio šaknys būna netinkamai nukapotos. Pavyzdžiui, 2 m aukščio eglės šaknų gumulas turi būti ne mažesnis kaip 80 cm, be to, labai svarbu yra išsaugoti viršutinį 20 cm dirvos sluoksnį kartu su žole.

 

Spygliuočius galima sodinti tik du kartus per metus. Taip pat labai svarbu pasirinkti sodinukų sodinimo laiką. Kada sodinti spygliuočius? Tinkamiausias metas spygliuočių sodinimui yra balandžio pabaiga ir gegužės pradžia, antrasis sodinimo laikorapis – nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo vidurio.

© sodininkyste.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *