Žiedai, kaip ir dobilo, galvutėse, 2—3 viršūninės arti viena kitos, gerokai nutolusios nuo kitų, žemiau esančių. Žiedo taurelė labai plaukuota, balsva ar žalsva, vienspalvė. Vainikėlis nedidelis, šviesiai geltonas. Žydi per visą vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio mėn.
Stiebas apaugęs pagulusiais plaukeliais, tvirtas, lieknas, apie 30—40 cm aukščio. Lapai neporomis plunksniški, su 2—4 poromis pailgų šoninių lapelių ir dideliu viršūniniu. Plaukuota tik apatinė lapelių pusė. Dvimetis, kartais daugiametis augalas. Liemeninė šaknis šakota. Auga smėlynuose, dirvonuose, pakelėse, smėlėtose pušynų aikštelėse, viržynuose, paupiuose, smėlio karjeruose, sausose pievose.
Vidutinės pašarinės vertės augalas, pakeliantis sausrą. Žiedų galvutės kartais vartojamos gydančioms arbatoms. Šaknimis sutvirtina smėlio substratą ir pagausina jame azoto junginių.
Perluočio rūšių yra ir daugiau, visos jos sunkiai atskiriamos. Žiedai šviesiai geltoni, bet taurelė gali būti dvispalvė. Nevienodai ant stiebo išsidėsčiusios žiedų galvutės, skirtingai plaukuoti lapai. Dauguma jų auga sausose smėlio ar žvyro dirvose. Pajūrinis perluotis auga tik pajūrio kopose. Tai druskamėgis augalas.