Apyninė liucerna (Medicago lupulina L.)

Smulkūs, geltoni žiedai susitelkę į mažas galvutes, kurių koteliai ploni, plaukuoti. Žydi visą vasarą, pirmieji žiedai prasiskleidžia dar gegužės mėn. Vaisiai — pūstos, trumpos ir lenktos vienasėklės ankštys, iš pradžių žalios, vėliau juodos.
Stiebas gulsčias arba status, šakotas. Lapai trilapiai, jų lapeliai maždaug vienodi, vidurinio koteliai ilgesni negu šoninių. Prielapiai šiek tiek suaugę su lapkočiu. Vienmetis arba kelis metus gyvenantis augalas su neilga liemenine šaknimi ir su keletu stiebų.
Auga sausose pievose ir ganyklose, pakelėse, dirvonuose, kalvų ir pylimų šlaituose, pasėliuose, nerūgščiuose, dažniausiai velėniniuose karbonatiniuose dirvožemiuose. Žieduose yra nektaro. Geras pašarinis augalas. Labai naudingas sausesnėse ganyklose; ganymą pakelia gerai. Laukuose yra piktžolė.
Sausuose, kalkinguose dirvožemiuose, pievose, šlaituose, dirvonuose gana dažna geltonžiedė liucerna (M. falcata). Ji aukštesnė ir iš jos gaunama daugiau masės negu iš apyninės, žiedai stambesni, žiedynai — kekės, vaisiai — pjautuviškai ar pusmėnuliškai lenktos ankštys su 2—9 sėklomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *