Paprastoji veronika (Veronica chamaedrys L.)

Žiedynai kekės pavidalo, žiedai nedideli, kotuoti, su siauromis pažiedėmis. Vainikėlis šviesiai mėlynas, su tamsiomis gyslomis, suaugtinis. Kadangi viena skiautė siauresnė, kartais susidaro apgaulingas įspūdis, kad vainikėlis triskiltis, nors iš tikrųjų skiautės 4. Prie vainikėlio priaugę 2 kuokeliai. Žydi per vasarą. Vaisius — širdiška dvilizdė dėžutė.
Stiebas kylantis, iki 30 cm aukščio, dažniausiai šakotas, su dviem išilginėmis plaukelių eilėmis. Lapai plaukuoti, kiaušiniški, labai trumpais kotais ar visai be jų, auga poromis vienas prieš kitą. Jų pažastyse išauga žiedynkočiai. Daugiametis augalas su horizontaliu šakotu šakniastiebiu. Dauginasi sėklomis, kurias išnešioja vėjas ir skruzdėlės. Iš sėklų išaugę augalai pradeda žydėti ketvirtaisiais metais.
Auga pievose, pamiškėse ir miško aikštelėse, žolėtuose šlaituose, pakrūmėse ir net šviesiuose miškuose, pakelėse. Dažniau auga rūgščiuose ir nelabai derlinguose vidutinio drėgnumo dirvožemiuose.
Žiedus apdulkina vabzdžiai. Zolę šiek tiek ėda avys, šieną — visi naminiai gyvuliai. Ganyklose beveik neauga, nes nepakenčia mindymo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *