Narcizai bei jų charakteristika

Remiantis klasikine mitologija galime sužinoti, kodėl ši gėlė įgijo tokį pavadinimą. Ankstesniais laikais tai buvo itin populiarus žmogaus vardas bei kartais tokiu „vardu“ vadindavo tuos, kurie save iškeldavo aukščiau už kitus. Populiarumas buvo toks didelis, jog net gėlė buvo pavadinta „narcizu“. Taip pat yra iškelta teorija, jog augalo pavadinimas atkeliavo dar nuo senųjų Graikijos laikų ir išvertus reiškia sustingimą bei apsvaigimas.

Įdomiausia tai, jog šios rūšies gėlė yra užkariavusi vieną iš geriausiai vertinamų gėlių pasaulyje bei pačios populiariausios titulą Vokietijoje. Kodėl taip yra? Ogi dėl to, nes daugelis žmonių mėgsta pavasarį, o iš to ir seka, jog gerai vertinamas tampa narcizas.

Dažniausios narcizų žiedų spalvos yra geltona ir balta. Taip pat yra išvesta begalė augalo veislių, kuriose vyrauja ne ryškūs, o blankūs gelsvi atspalviai. Žiedas susideda iš dviejų pagrindinių dalių. Tai yra taurelė bei žiedlapiai. Taurelė – tai žiedelio centras, įprastai jis būna vientisas, viduje turi piesteles. O aplik jį išsidėstę žiedlapiai, kurių skaičius priklauso nuo veislės. Tai maždaug nuo penkių iki septinių lapelių. Kalbant žiedų tema vertėtų paminėti, jog ne itin senai atsirado ir pilnavidurių narcizų rūšys. Tad nusprendę, jog kiek atsibodo įprastas augalo vaizdas, galite rinktis tik kitą veislę, o ne visiškai kitą rūšį. Kuo dar ypatinga narcizo sandara? Ogi tuo, jog jis neturi didelių (plačių lapų). Šio augalo lapeliai ilgi ir siauri, žalios spalvos.

Ar žinote, kaip yra sodinami narcizai? Sodinimo būdą galite rinktis vieną iš dviejų, tai yra: iš svogūnėlių bei iš sėklų. Daug lengvesnis, paprastesnis ir geresnius rezultatus užtikrinantis yra sodinimas iš svogūnėlių. Kodėl? Ogi todėl, nes augalas gali visą energiją skirti lapams bei žiedams, o ne eikvoti dar pačios galvutės sudarymui. Tad kaip jau turbūt pavyko suprasti, narcizas yra daugiametis augalas. Tiek svogūnėlių, tiek sėklų nesunkiai turėtumėte rasti artimiausioje sodo prekių parduotuvėje. Yra ir dar vienas,  turbūt labiau tinkamas žmonėms, kurie yra užspausti darbų ir neturi daug laiko. Tai jau pasodinto ir skleistis besiruošiančio augalėlio įsigijimas parduotuvėje. Paprastai jų daigų rasti bus sunkoka, tačiau artėjant Velykų metui tai tikrai neturėtų tapti problema.

Narcizai – tai pavasarinės gėlės, kurios parodo atbundančio pavasario pradžią bei įrodo temperatūros atšilimą. Šios rūšies gėlės ne tik teiks estetinį pasigerėjimą bei džiugins ryškiais žiedais, tačiau tuo pačiu metu ir suteiks Jūsų namams jaukumo. Nesuprantate, kaip tai susiję? Labai paprastai, tik pabandykite įsivaizduoti Velykų rytą, kai ant stalo bus padėti į pintinėlę sudėti margučiai bei puikuosis ryškiaspalviai narcizai. Turbūt nepaneigsite, jog toks vaizdas iškart praskaidrintų nuotaiką ir sušildytų širdį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *