Druska ir jos nauda

druska

Įžymusis XIII amžiaus italų keliautojas Markas Polas pasakojo, kaip Kinijoje būdavo gaminami pinigai iš druskos.
Tam tikslui,- rašė jis,- tirpalas buvo verdamas nedideliuose dubenėliuose. Po valandos druska įgauna tešlos pavidalą. Iš jos daromi paplotėliai. Paskui ant jų įspaudžiamas imperatoriaus štampas, kad paplotėliai būtų panašūs į tikras metalines monetas. Tada paplotėliai kepami ant įkaitintų čerpių.
Druska nuo seniausių laikų buvo labai aukštai vertinama. Viduramžiais kai kuriose šalyse druska būdavo mokami mokesčiai. Būta, kad dėl druskos netgi kruvini karai kildavę.
Įžymusis keliautojas Miklucho-Maklajus pasakojo, kad papuasai ieškodavo išmirkusių jūros vandenyje ir prisigėrusių druskos medžio gabalėlių. Jie būdavo deginami ir sūrūs jų pelenai – valgomi. Tai didelis gardumynas.
Rusijoje nuo seniausių laikų iškasama daug druskos. Ir vistiek dažnai ji būdavo neprieinama paprastai liaudžiai. Dėl druskos kildavo liaudies maištai ir sukilimai. Į istoriją įėjo reikšmingas 1648 m. Maskvos sukilimas, vadinamas druskos maištu.druskos-kasykla
Druska – tai pirmosios būtinybės produktas. Ji labai svarbi gyvybinei organizmo veiklai. Žmogaus organizme yra apie 300 g druskos. Ji reikalinga ne tik maisto skoniui pagerinti. Druska padeda sulaikyti vandenį organizme, iš jos skrandyje susidaro druskos rūgštis, kuri padeda virškinti maistą ir užmuša pavojingus mikrobus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *