Daugiametė klėstenė (Scleranthus perennis L.)

Žiedynai gana tankūs, dvistypiai; žiedai susitelkę į kamuolėlius, smulkūs, bekočiai, žalsvi, penkianariai. Vainikėlio nėra, taurėlapiai buki, su plačiu baltu plėveliniu pakraščiu. Pražysta gegužės pabaigoje, žydi ištisą vasarą. Vaisius — vienasėklis, neatsidarantis, apgaubtas sukietėjusios taurelės riešutėlis.
Stiebas išsikerojęs nuo pat sumedėjusiu pagrindo, jo apatinė dalis kartais raudona. Lapai yliški, priešiniai, jų pamatinės dalys suaugusios, pažastyse išauga trumpos, lapuotos šakelės. Daugiametė pilkšva žolė.
Auga smėlynuose, kopose, sausuose šlaituose, pakelėse, nederlinguose, rūgščiuose smėlio ir žvyro dirvožemiuose, dažniausiai kartu su aitriuoju šiloku, smiltyniniu šepetuku.
Artima rūšis yra vienmetė kėstenė (S. annuus); tai tikras dirvos rūgštingumo rodiklis. Nuo daugiametės skiriasi smailiais taurėlapiais su siauru krašteliu. Labai išplitusi pietryčių rajonuose, smėlėtuose rūgščiuose dirvožemiuose. Auga laukuose ir daržuose kaip įkyri piktžolė, padengianti kereliais didelį paviršių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *