Žiedai smulkūs, neišvaizdūs, kamuolėliais susitelkę į tankius dvistypius žiedynus. Apyžiedis tik iš taurelės, vainikėlio visai nėra. Visos 5 taurelės skiltys žalios, smailios, pakraščiai plėneliniai, balti. Kai užsimezga vaisiai, taurelės skiltys išsilenkia į išorinę pusę. Kuokeliai kelis kartus trumpesni už taurelę, plika akimi sunkiai įžiūrimi. Vaisius — riešutėlis.
Stiebas status arba gulsčias, labai šakotas; šakos į visas puses išsikerojusios. Lapai linijiškai yliški, kiek išlinkę, priešiniai, ties pamatais poromis suaugę. Išaugusių lapų vietose stiebo ir šakelių bambliai sustorėję. Vienmetis, rečiau žiemojantis augalas.
Žydi nuo gegužės iki spalio mėn.
Auga laukuose, daržuose, dirvonuose, pakelėse, pylimų šlaituose, lengvuose, nelabai derlinguose, rūgščiuose dirvožemiuose. Šis augalas — vienas geriausių dirvos rūgštingumo indikatorių.
Aptinkama visoje Lietuvoje, bet labiausiai išplitusi pietrytinėje dalyje, kur daug smėlėtų, rūgščių dirvų.
Augalas savidulkis, vabzdžiai nelanko smulkių, sunkiai pastebimų žiedų. Sėklas platina gyvūnai. Sukietėjusios, išsiraičiusios taurelės skiltys, išliekančios prie vaisiaus, įkimba į kailį ir taip vaisiai išplatinami.