Augalų augimo reguliatoriai

Augimo reguliatorius

Daržininkai vis dažniau naudoja augalų augimo reguliatorius: mirko sėklas, purškia žiedus, laisto ir purškia daigus. Naudojant juos augalų sėklos greičiau sudygsta, augalai būna atsparesni ligoms ir nepalankioms augimo sąlygoms, anksčiau dera, derlius būna didesnis ir kokybiškesnis.

Yra nemažai augalų augimo reguliatorių. Tai ivinas, natrio gumatas, uetinas, ambiolas, biozinas, gibersibas, epinas, silk, ЭБФ-5, „Завязь“, oxydat (Baltarusija), „Laima“, penac p (Lietuva).

Ivino preparate mirkomos sėklos prieš sėją: agurkų ir pomidorų sėklos mirkomos 0,001 proc. ivino tirpale kambario temperatūroje (24 val.). Ivinas didina augalų atsparumą nepalankioms augimo sąlygoms, būna daugiau užuomazgų, augalai anksčiau dera šiltnamyje. Agurkų ir pomidorų derlingumas padidėja iki 30 proc., o ankstyvasis pomidorų derlius – iki 70 proc.

Pamirkius sėklas preparate ЭБФ-5, agurkų daigai būna stipresni, vešlesnėmis šaknimis ir didesniais lapais, anksčiau ir daugiau dera. Pamirkytos biozo ir gibersibo preparatuose agurkų sėklos geriau ir greičiau sudygsta.

Julė Jankauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *