Valgomoji geltonpintė

Laetiporus sulfureus (Fr.) Bond. et Sing.

Vaisiakūniai stambūs, dideli, 10—70 cm skersmens ir 1—5 cm storio, čerpiškai išaugę vienas virš kito, vienu kraštu prisitvirtinę prie substrato, geltonai oranžinės spalvos, paviršius nelygus, raukšlėtas, gruoblėtas, jaunų kraštai buki, stori, vėliau ploni. Vamzdeliai trumpi, sieros geltonumo; poros nevienodo dydžio, apskritos arba kampuotos. Trama minkšta, sultinga, gelsva, senų balta, malonaus kvapo, rūgštoko skonio. Sporos elipsiškos, 5—7X3—4,5 u m.
Auga nuo pavasario iki rudens parkuose, soduose, skveruose, retai miškuose, ant ąžuolų, gluosnių, uosių, klevų, guobų ir kitų lapuočių medžių kamienų, stuobrių. Jauni valgomi. Dažna. Vartojama šviežia, tinka grybų miltų gamybai. Menkavertė. Medžiams iš pradžių kaip parazitas, vėliau kaip saprotrofas padaro daug žalos.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  1 comment for “Valgomoji geltonpintė

  1. rita
    2015/06/02 at 11:47

    Kaip kovoti su šiuo parazitiniu grybu. Kasmet jis aplanko mūsų ąžuolą, kuris auga kieme. Grybą pašaliname kartu su dalimi pažeistos žievės. Neramu, kad pažeistas ąžuolas nepradėtų krypti į namo pusę. Ar yra kokios nors priemonės nugalėti šį monstrą?
    Ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.