Sodų puošmenos – drugeliai

drugelisSunku įsivaizduoti mūsų sodus be margaspalvių drugių, žinoma, yra jų žalingų mūsų augalams, bet yra ir nežalingų ir dargi naudingų.

Ankstyvą pavasarį, saulės atokaitoje pasirodo geltonas kaip citrina citrinukas. Tai vienas pirmųjų pavasario pranašų. Jis gimė dar rudenį ir visą žiemą sustingęs išgulėjo kur nors po sausais lapais. Kai pražysta snieguolės, žibuoklės, scylės, jis jau randa savo pirmąjį maistą. Tuo pačiu metu pasirodo margasis dilginukas ir gražuolė spungė. Pastarosios sparnuose keturios didelės dėmės, panašios į žmogaus akis. Šiek tiek vėliau pasirodo dailusis šeiris. Tai stambus drugys – jo sparnai iš viršaus durpinės spalvos su rausvu atspalviu, apvedžioti baltu kaspinėliu. Jis žavingai atrodo žydinčio gluosnio geltonuosiuose žieduose.

Dilginukas, spungė, šeiris taip, kaip ir citrinukas gimsta vasarą. Citrinuko vikšrai minta sedulos lapais, dilginuko ir spungės – dilgėlėmis, o šeirio – beržo lapais. Taigi jie mūsų augalams jokios žalos nepadaro. Tą pačią vasarą virsta lėliuke bei drugiu ir vėl žiemoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *