Prižiūrėtos gėlės – sveikos gėlės

Atėjus šaltajam metų laikotarpiui kiek pablogėja visų gyvųjų organizmų sveikatos būklė. Kas nutinka žmogui kaip ir žinome, nusilpsta imuninė sistema ir nyksta atsparumas įvairiausioms virusinėms ligoms. Tačiau ar kada pagalvojote, kas žiemą vyksta gėlės organizme?
Mažesnis šviesos kiekis daro itin didelę įtaką augalo viduje vykstančioms cheminėms reakcijoms. Yra įprasta savo būstus šildyti įvairiausiomis šildymo sistemomis. Tai darant namuose tvyrantis oras itin išsausėja. O šis procesas nedaro teigiamo efekto nei mums, nei mūsų augalams.

Tad pradėkime nuo to, ką reikėtų daryti, norint, jog Jūsų namuose augančios kambarinės gėlės nesumenktų. Šiam tikslui pasiekti galime į pagalbą pasitelkti tris veiksmus:

Kaip jau minėjome, žiemą oras namų erdvėje yra itin sausas, tad augalėliams tikrai ne pro šalį bus papildomas drėkinimas. Kalbame apie vandens purškimą. Šiam procesui prireiks purkštuvėlio, kurį nesunkiai rasite namuose arba artimiausioje parduotuvėje, bei vandens. Geriausia numatyti, kokiomis dienomis gėles purkšite, nes pastoviai ant jų būnantis vanduo tikrai ne į gerą. Šį procesą patariama atlikti keletą kartų per savaitę. Pavyzdžiui trečiadienį ir sekmadienį. Norėdami, kad ši Jūsų pagalba pasiteisintų, neužmirškite prieš apipurkšdami nuvalyti dulkes, kurios bus susikaupusios ant augalo lapų. Tuomet pagreitės vandens įsisavinimas ir bus jaučiama didesnė nauda.

Antrasis veiksmas yra augalų laistymas. Jį būtina suderinti su purškimu. 

Patariama laistyti ir purkšti skirtingomis dienomis. Geriausia vandenį pilti tuomet, kuomet žemė išdžiūna, nes priešingu atveju jis pradės kauptis vazone. O tai gali skatinti šaknų puvimą. Taip patatkreipkite dėmesį į žemių kiekį. Dažnai pasitaiko, jog žmonės pasirenka netinkamą žemės sudėtį ir laistant vanduo išplauna dalį žemių. Tuomet viršutinės šaknys lieka ore ir itin greit džiūsta.

Ir galiausiai paskutinysis – tręšimas. Kadangi augalai nusilpsta dėl vėsesnio ir sausesnio oro bei mažesnio gaunamo saulės kiekio, jiems reikia papildomų medžiagų, kurios skatintų jų augimą. Tam puikiai tinka organinės trąšos. Jų galite įsigyti daugelyje sodo reikmenų parduotuvių. Jų būna tiek skysto, tiek kieto pavidalo. Priklausomai nuo trąšų koncentracijos ir jose esančių medžiagų turėtumėte nuspręsti, kas kiek laiko turėtumėte atlikti praturtinamąją procedūrą. Dažniausiai reikiamas trąšų kiekis ir tarpsnis būna nurodomas ant pakuotės.

Visi džiaugiamės, kuomet mūsų auginami augalėliai greit auga bei žydi. Tad vykdykime šiuos dvipusius mainus: Jūsų dėmesys augalėliui, o jų atlygis – keliamas estetinis pasigėrėjimas bei džiugesys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *