Pinigų medis ir jo ypatybės

Zamiokulkas (geriau žinomas kaip pinigų medis) – aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas (kartais užauga net iki 1,5 m) mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė. Savo lapais augalas panašus į zamiją, todėl pavadintas zamijalapiu zamiokulku ( Zamioculcas zamiifolia ) ir dažnai painiojamas su cikinių šeimos augalu – zamija.

APŠVIETIMAS

Zamiokulkus geriausiai auga šviesoje, taip pat šis augalas toleruoja ir tamsą, tačiau augs lėčiau ir silpniau. Per vasarą pinigų medį galite išnešti į lauką ar balkoną. Tačiau gerai įsitikinsite, jog lietaus vanduo galės lengvai išbėgti. Užsibuvęs vanduo gali skatinti žemės puvimo procesą. Ši augalų rūšis yra kilusi iš Afrikos savanų, tad gerai ištveria sausą patalpų orą, nebijo centrinio šildymo ar tiesioginių saulės spindulių.

LAISTYMAS IR TRĘŠIMAS

Vegetacijos periodu augalą reikia laistyti gausiai, tačiau neperlyti. O žiemą- atsargiai, tik kai žemė visiškai išdžiūsta, būtina, kad žiemą temperatūra nenukristų žemiau dvylikos laipsnių. Labai pavojingas užsistovėjęs vanduo- nuo jo ima pūti šaknys ir augalas neišvengiamai žūsta. Kad to nenutiktų, būtina pasirūpinti tinkamu keramizito drenažu vazono dugne. Nuo sausros mirštantį augalą išgelbėti lengviau, nei perlietą. Taip pat, šį augalą reikėtų retkarčiais apipurkšti su vandeniu, na bet jei to nedarysite, jis taip pat ne ką prasčiau augs. Tręšiamas pinigų medis tik aktyvios vegetacijos periodu ir tik kartą per mėnesį. Antraip jis sunyks, lapai sumažės ir bus net gaila į tokį augalą žiūrėti. Tinkamiausios yra skystos trąšos.

Pinigų medžio gebėjimas daugintis yra tiesiog nuostabus. Net iš lapelio gana greit galima gauti naują medelį. Jei norite šį nuostabų augalą užsiauginti patys, reikėtų nusiskinti ūgliuką ar lapelį. Nusiskynus pamerkite jį kelias valandas, kad geriau įsišaknytų. Puodelį su sodinuku pridengiame perregima prėvele, tačiau reikia jį reguliariai vėdinti. Persodinti augalą reikia tik tada, kai vazonas tampa akivaizdžiai per mažas. Taip pat kai pastebėsite, jog nuo Jūsų augalo krenta lapai, tai perspėjimas, jog pinigų medis paseno ir kuo skubiau reiktų jį išskirstyti ir persodinti. Rinkdamiesi vazoną turėkite omenyje, kad kitą kartą persodinant jį greičiausiai reikės daužyti, nes šis augalas sugeba įsileisti šaknis net į vazoną. Žemių mišinys ruošiamas iš lengvos lapinės žemės su smėliu bei moliu. Kadangi pinigų medis yra nereiklus ir ištvermingas, su kiekvienais metais tampa vis gražesnis ir vešlesnis. Kartais pinigų medis gali net pražysti, tai būtų didžiausias atlygis už rūpinimąsi augalu. Žiedas- nedidelė balta burbuolė su apėdlapių, kiek primenanti kukurūzo burbuolę, ne ypač išvaizdi, kaip ir kitų aroninių augalų.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0

  5 comments for “Pinigų medis ir jo ypatybės

 1. Sodininkyste.lt
  2016/01/08 at 13:59

  Ne, neturime. Neprekiaujame augalais, tik suteikiame ir dalinamės informacija apie juos.

 2. Audrius
  2016/10/02 at 09:22

  kur atzalas persodinti is kart y zeme ar pamerkti y zeme kad isleistu saknis?

 3. Algima
  2016/12/17 at 19:08

  Laba vakaras,noriu paklausti ar reikia iskarto nupirkta is parduotuves pinigu medi (zamiokulkus) persodinti ? Pirkau 12men. 17d. O gal laukti pavasario ?

 4. sigute
  2018/03/09 at 08:18

  noriu paklausti kodel pinigu medziui pradejo gelsti lapai

 5. Rita
  2018/03/18 at 08:28

  Laba diena
  Mano išaugintai iš lapelio zamijai jau daugiau nei 10 metu. Kiekvienais metais žydėdavo bet ne taip gausiai. Šiemet gėlė sukrovė iš karto 15 žiedu. Ar nereikia ju pašalinti kad nenualintu pačios gėlės?
  Dėkoju iš anksto už patarima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.