Kaip tinkamai apšviesti lauko erdves?

Lauko apšvietimas – tai lygiai tokia pati svarbi detalė kaip ir vidaus apšvietimas. Nuo jo gali priklausyti bendras kiemo vaizdas – tinkamai parinkti lauko šviestuvai tamsiuoju paros metu gali padėti sukurti saugią aplinką arba šventinę atmosferą. Įsirenginėjate lauko apšvietimą? Štai, ką turėtumėte apgalvoti.

lauko apsvietimas

Lauko šviestuvų tipai

Bendrai kalbant, lauko apšvietimas gali būti funkcinis arba dekoratyvinis, o kartais – abu viename. Tai priklauso daugiausiai nuo to, kokio tipo yra lauko šviestuvas. Prie funkcinių lauko šviestuvų galima priskirti:

  • Sieninius šviestuvus, kurie dažnai naudojami apšviesti terasas ir tarnauja kaip namo eksterjero detalė;
  • Prožektorius, kurie gali būti montuojami saugumo tikslais;
  • Įleidžiamus šviestuvus ir halogenus, kurie skirti apšviesti lauko takeliams ir kitoms erdvėms.

Prie dekoratyvinių lauko šviestuvų galima priskirti:

  • Dekoratyvinius ir pastatomus lauko šviestuvus, pavyzdžiui, dekoratyvinis burbulas ar žibintus;
  • Lempučių girliandas, kuriomis galima papuošti lauko objektus;
  • Povandeninius šviestuvus.

Lauko šviestuvai taip pat yra skirstomi pagal energijos šaltinį: elektriniams šviestuvams reikia elektros lizdo ir laidų, jie šviečia ryškiai ir neribotą laiką, o saulės energija maitinami šviestuvai kaupia saulės energiją baterijoje, kuri įjungiama saulei nusileidus. Jiems nereikia jokių laidų, o, dėl patobulintų technologijų, saulės šviestuvai dabar yra galingesni ir tarnauja ilgiau nei anksčiau. Šie šviestuvai yra taupus ir aplinkai draugiškas pasirinkimas.

Ką svarbu žinoti apie lauko apšvietimą?

Norint stilingai ir tinkamai apšviesti savo lauko erdves, pirmiausiai turite apgalvoti , ką norite pasiekti. Pavyzdžiui, jei jūsų tikslas – sukurti tinkamą apšvietimą ties kiemo takeliais, galite rinktis įvairaus tipo įleidžiamus lauko šviestuvus, kurie puikiai pasitarnauja praktiniais tikslais. Jeigu norite, kad lauko apšvietimas tarnautų kaip dekoracija, rinkitės lempučių girliandas, kurias galima pakabinti ant medžių ir terasos. Turint baseiną, su povandeniniu šviestuvu taip pat galima sukurti prabangų ir dekoratyvinį apšvietimą.

Kitas aspektas, kurį turite apsvarstyti – tai galimybė keisti lauko šviestuvo vietą. Įleidžiami, sieniniai, povandeniniai šviestuvai ir LED juostos paprastai yra montuojami vienoje vietoje, todėl jų negalima nešioti. Todėl, jei norite keisti lauko šviestuvo vietą, rinkitės lauko žibintus, pastatomus ir dekoratyvinius šviestuvus, pakabinamas lempučių girliandas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *