Gluosnių auginimas – pelningas verslas

gluosniaiGluosnius (lot. Salix) nėra sunku auginti, jų paruošimas biokuro gamybai nereikalauja tiek investicijų, kiek kuro gamybai iš alternatyvių atliekų. Gluosniai nėra reiklūs ir jiems tinka įvairus dirvožemis. Todėl galima teigti, kad tai yra kone geriausias įmanomas verslas žmonėms turintiems nenaudojamų žemės sklypų. Tuo labiau, kad šiuo metu Europos Sąjunga skiria 1,039 mlrd. litų paramą programai „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ 2007- 2013 metų laikotarpiui.
Sodinimas yra gana paprastas. Daugmaž 20 centimetrų sodinukai ankstyvą pavasarį yra įspraudžiami tiesiai į žemę ir neužilgo pradeda leisti šaknis. Gluosnių plantacija auginama vidutiniškai 25 – 30 metų ir derlius turi būti nuimas kas 3 – 4 metus. Jų derlingumas yra apie 80 tonų medienos vienam hektarui. Tinkamai prižiūrėti gluosniai po dviejų metų pasiekia 2-3 metrų aukštį. Dar vėliau, jie išauga iki 5-7 metrų. Iš 1 hektaro gluosnių gaunama apie 1300 lt metinių pajamų.
Apskaičiuota kad apsodintas 1000 hektarų plotas po kelių metų žiemą galėtų apšildyti miestą kuriame gyvena 10000 gyventojų, pavyzdys Lietuvos mastu galėtų būti Varėna, Kelmė ar Kaišiadorys.

  2 comments for “Gluosnių auginimas – pelningas verslas

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *