Eklektiškojo stiliaus sodas

Eklektiškasis stilius – tai populiariausias iš visų stilių, daugelio krypčių kombinacija. Būtent eklektiškasis stilius šiandien išlieka pačiu lanksčiausiu gamtinio kraštovaizdžio apipavidalinimo būdu.  Mat viename sodo sklype šis stilius leidžia derinti dažyto medžio ir skulptūrų grupes, lauko akmenį tvorose ir bordiūruose kartu su kolonijinio stiliaus fontanais. Ir svarbiausia, kad viskas pagal šį stilių atrodo nuostabiai harmoningai ir stilingai.

Įėjimo į sodo namą zona yra visos kraštovaizdžio kompozicijos centras, ir čia sėkmingai „bičiuliaujasi“ visi eklektika paženklinti elementai. Mauritaniškoji veja, kurioje kartu su ankštinėmis ir varpinėmis žolėmis auga laukinės gėlės, gali būti papildyta keliais mediniais suoleliais po dideliu tentu.

Kaip taisyklė, sodo takeliui iš šaligatvio trinkelių arba žvyro, vedančiam į sodo namą, priskiriami alėjos bruožai. Todėl iš abiejų pusių tokią alėją būtų gerai įrėminti žydinčiomis juostomis, galinčiomis pabrėžti puošnią tako išvaizdą  nuo pat ankstyvo pavasario iki žiemos sniego. Šiam tikslui puikiai tinka stilingi gauruotosios vaisginos, geltonosios žiognagės, ylalapių flioksų deriniai.

Kuriant tokį margaspalvį sodą, reikia nepamiršti ir medžių. Priklausomai nuo jiems skirto vaidmens, pačių medžių dydis ir jų lapų tekstūra gali būti pati įvairiausia. Jeigu jūs esate visžalių miniatiūrinių alėjų  gerbėjas, tai žemaūgės tujos ir kalnų pušys jums tiks puikiausiai. Jeigu vandens telkinio zonoje reikalingas gražus augmenijos fonas, geresnio varianto kaip šunpetrinis arunkas arba verkiantis gluosnis, jūs nerasite.

Eklektiškasis sodas ypatingas tuo, jog tarpusavyje galima drąsiai taikyti pačius įvairiausius pagal savo tekstūrą daugiamečius sodo augalus. Pirmiausia tai pasakytina apie ištęstos formos gėlyną, kuris galėtų būti išdėstytas šalia dirbtinio tvenkinuko arba fontanėlio. Paprastoji garšva ir ispaninė geltonoji juodgrūdė tokiame gėlyne veiksmingai susišauks su pakrantės zonos augalais – daugiažiede baltašakne, akvilegija ir lelijomis, ypač jei netoliese nuo vandens telkinio zonos yra gamtinis šlaitas arba atraminė siena, apipinta jaunomis dekoratyvinėmis vynuogėmis.

Sudėtingos kaskados ir įmantrios fontano taurės formos labai sveikintinos: visa tai suteiks sodui naujumo ir šventiškumo įspūdį.

Kaip taisyklė, kraštovaizdžio dizainas siūlo išskirti sodo skulptūras jas pastatant aukščiau augalų  arba jas apgaubti atskirai pasodinta žydinčių (žaliuojančių) augalų grupe. Paprastai skulptūrų pakėlimui virš žemės naudojamas žvyras arba skalda yra naudojami ir kuriant alpinariumą, ir tai  sukurs būtiną eklektiškumą, ypač jei skulptūros vaizduoja gyvūnus arba paukščius.

Jeigu jūs pageidaujate atsikratyti akmenų savo sode, daugiau dėmesio skirkite augalams. Mišriai pasodinkite žemaūgius daugiamečius augalus taip, kad jie sudarytų gyvą spalvingą podiumą: rytietiškas aguonas derinkite su alpiniu vaistučiu, o siauralapę balžuvą su pajūrine gvaizde.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *