Didysis debesylas

didysis-debesylasDidieji Debesylai (lot. Inula helenium) nuo senų laikų mėgstami kaimo gėlynų augalai. Didysis debesylas mėgstamas ne tik dėl gražių žiedų, bet ir dėl vaistinių savybių. Jo šaknyse yra medžiagų, gydančių bronchitą ir peršalimo ligas. Didysis debesylas užauga net iki 2 metrų aukščio. Pagrindiniai lapai elisės formos. Jie gali užaugti iki 1 metro aukščio. Žiedai su siaurais vainiklapiais išsiskleidžia nuo liepos iki rugpjūčio.
Aukštaūgiai debesylai puikiai tinka dideliems gėlynams, įveistiems prie tankiai išsikerojusių krūmų sąžalynų, arba vejos pakraštyje. Debesylai gražiai atrodo ir pasodinti vieni.
Aukso geltonumo žiedais pasipuošusius debesylus sodinkite su kitais oranžiniais arba mėlynais ir violetiniai žydinčiais augalais.
Per sausrą debesylus reikia laistyti ne rečiau kaip kartą per savaitę. Jeigu neketinate rinkti sėklų, reguliariai skabykite nužydėjusius žiedus. Rudenį augalus patrumpinkite, palikite delno pločio stiebus ir užklokite kompostu ir nukritusiais lapais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *