Anturiai

AnturiaiTai įspūdingi lapiniai ir žydintys augalai. Priklauso jie ajerinių (Araceae) šeimai, kilę iš Vidurio ir Pietų Amerikos tropinių miškų. Burbuolės pavidalo žiedyną gaubia didelis spalvotas pažiedlapis. Žiedynas panašus į kalijų. Gėlių parduotuvėse galite nusipirkti Šerčenio anturio hibridus (A. scherzerianum hybrida). Šie hibridai žydi ištisus metus. Gerokai didesni ir reiklesni šilumai bei oro drėgmei yra A. andreanum hibridai, auginami kaip vazoninė gėlė ir žiedams skinti, ir A. crystallinum, labai gražios formos lapais. Žydi pavasarį. Pirkite tik žydinčius anturius. Žiedai žydi kelias savaites. Dėl originalios formos žiedai vadinami flamingo žiedais. Andrės ir Šercenio anturiai daugiausiai auginami žiedams, yra išvesta nemažai veislių.
Auginkite šiltoje ir šviesioje patalpoje. Nepakenčia tiesioginių saulės spindulių. Augimo metu žemė turi būti tolygiai drėgna. Žiemą oras turi būti labai drėgnas. Pasirūpinkite, kad žemė būtų šilta. Laistykite ir purkškite minkštu vandeniu. Purškiant saugokite žiedus.

Audronė Linkevičienė

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  2 comments for “Anturiai

  1. Irena
    2012/09/04 at 21:23

    Nieko neparasyta apir tresima ir persodinima!

  2. atsako, Sandra
    2014/12/02 at 21:55

    Anturį laistyti tiktai su minkštu vandeniu, jokiu būdu negali būti kalkių – tai jį pražudys. Persodinti į ne didesnį kaip 5cm. didesnį vazoną. Sodiname tokiame gylyje, kaip prieš tai augo, anturis – turi daug pridėtinių šaknų, tad galite kažkiek giliau, bet jokiu būdu jo nepasodinti per giliai. Jei pasodinsite per giliai – skatinsite lapų augimą, bet ne žiedų. Pati namuose turiu stambiažiedį ir smulkiažiedį, tai mane jie jau 2 metai, be perstojo, džiugina nuostabiais žiedynais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.