Sanchezijos formuojamos genint

sanchezijosŠios gėlės labai dekoratyvios, kilusios iš Peru, Ekvadoro, kur auga drėgnuose tropikų miškuose. Į Europą atvežtos neseniai.
Sanchezijos lengvai ir greitai auga, per kelerius metus pasiekia žmogaus ūgį. Jos ne tik įspūdingo dydžio, bet ir stambiais gražiais lapais, kurie net 30 cm ilgio, 5-10 cm pločio, elipsės formos, nusmailėjusia viršūne, tamsiai žali su šviesiai geltonomis gyslomis. Žiedai nelabai įspūdingi, tačiau didoki, apie 5 cm ilgio, geltoni, su gelsvai oranžinės spalvos taurėlapiais, išretėjusios varpos formos žiedyne. Geromis sąlygomis augalas kartais žydi ištisus metus. Senesni stiebai pavasarį išpjaunami. Genint gaunami norimos formos augalai. Šių augalų genėjimas, viršūnių trumpinimas ir yra pagrindinė priežiūra. Žiemą laistomos saikingai – vasarą galima kasdien, nes išdžiūvusi žemė gali paskatinti mesti lapus.
Kadangi jos auga greitai, jauni augalai persodinami 1-2 kartus per metus, senesnieji kasmes. Po genėjimo 2-3 kartus per mėn. tręšiamos mineralinėmis trąšomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *