Ne pas visus gėlininkus kanos sulaukia pavasario

geles-kanosJos nepaprastai gražiai puošia gėlynus, bet atėjus rudeniui, po pirmųjų šalnų, jas reikia nukirpti, o šakniastiebius iškasti. Deja, ne visiems pasiseka išlaikyti kanas per žiemą. Iškasę žemių stenkitės nenupurtyti. Apdžiovinkite saulėje ar šiltnamyje, kur nepavojingos šalnos, ir sudėję į dėžes, perneškite į rūsį. Rūsyje temperatūra turėtų būti 4-5°C. Žinoma, ne visuose rūsiuose ji tokia. Kanas reikia saugoti nuo perdžiūvimo. Dėžes, su kuriomis atnešėte iš lauko, apiberkite durpėmis arba smėliu. Jeigu temperatūra rūsyje artima 0°C, kanų galite ir neišsaugoti. Blogai išdžiovintos arba tankiau dėžutėse sudėtos kanos gali pradėti pūti. Išlaikyti šakniastiebius per žiemą – sudėtingiausias kanų mylėtojų darbas. Laikant per šiltai – perdžiūva, per šaltai – pradeda pūti. Kanoms net ir mažiausias šaltis yra pražūtingas.
Todėl jau vasario pabaigoje kanas iš rūsių reikėtų iškelti. Apipuvusias šaknis išpjaustyti, žaizdas dezinfekuoti kalio permanganatu, užbarstyti medžio anglimi ir sudėjus į talpas, pasodinti.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  2 comments for “Ne pas visus gėlininkus kanos sulaukia pavasario

  1. nofi
    2011/07/25 at 08:43

    AS turiu dvieju rusiu kanas.As jas tresiu kavos nuosedom.Kanu lapai veslesni,kotai stori,atzalos auga dauk tankiau .Rudeny kanu svoguneliu buna daug o svogunelio dydis panasus y kumsty.

  2. Danutė
    2012/10/18 at 18:34

    Turiu trijų rūšių kanų, šiemet labai gerai augo, rudais lapais užaugo virš 2m.Po lietaus juos truputį patręšdavau salietra ir pamulčiuodavau žole.Laikau rūsyje po namu ir visada gerai peržiemoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.