Įsivaizduoti kokių nors augalų auginimą be vandens yra tiesiog neįmanoma, juk vanduo mūsų planetoje yra pagrindinis gyvybės šaltinis. Būtent dėl to planuojant sodo sklypą arba galvojant apie sodo šiltnamio statybą, reikia daugiau dėmesio skirti laistymo sistemos įrengimui.
Yra keletas skirtingų laistymo sistemos įrengimo būdų:
Rankinis laistymas. Jis vykdomas įvairių talpų, į kurias supilamas vanduo ir rankiniu būdu laistomi augalai, pagalba. Tarp šių talpų galima paminėti kibirus, laistytuvus, purkštuvus, ąsočius ir kitas po ranka pasitaikančias talpas. Rankinį laistymą galima naudoti augalams, kurie auginami nedideliuose laikinuose šiltnamiuose, taip pat auginant kambarinius augalus ir žalumynus. Vienkartinis laistymas iš kibiro su vandeniu tiks ir sodo medžiams, kuriems trūksta drėgmės sausros periodu.
Laistymas iš sodo žarnos. Šis būdas yra pakankamai paprastas, norint palaistyti didelius atvirus plotus, tačiau toks laistymas reikalauja daržininko dėmesio. Pagrindinis šio laistymo būdo trūkumas yra netolygumas, o taip pat vandens srovės savybė suardyti žemės vientisumą. Laistymas iš sodo žarnos yra efektyvus laistant atviroje žemėje pasodintus agurkus, tačiau netinka laistant švelnesnes sodo ir daržo kultūras. Pagrindinis tokio laistymo būdo privalumas yra pigumas ir paprastumas.
Fontaninis laistymas. Ši laistymo sistema yra patobulinta laistymo iš sodo žarnos sistemos versija. Laistant fontaniniu būdu vanduo patenka į vamzdelį ir purkštuvą, o tai užtikrina tolygesnį drėgmės paskirstymą, ir vandens srovė nepažeidžia žemės vientisumo. Fontaninis laistymas gali būti stacionarus (pritvirtintas tam tikrose sodo sklypo vietose) ir mobilus, kurį galima pernešti į skirtingas laistymo zonas.
Automatinis fontaninis laistymas. Toks laistymas turi stacionarią konstrukciją, kurioje vandens padavimas ir jo įjungimas vykdomas automatiniame režime, padedant ventilių sistemai, privedimams ir programuojamam reguliatoriui.
Lašelinis laistymas. Kur kas pažangesnis šiuolaikinis laistymo būdas yra lašelinio laistymo sistemos, kurios dažniausiai įrengiamos šiltnamiuose arba oranžerijose. Skirtingai nuo fontaninio laistymo, lašelinis laistymo būdas paskirsto drėgmę iš viršaus, kas imituoja natūralų gamtinį laistymą. Be to, augalus pasiekia būtent toks drėgmės kiekis, kuris reikalingas efektyviam jų augimui. Pagrindinis šios laistymo sistemos trūkumas yra jos įrengimo brangumas ir montavimo sudėtingumas, kas, beje, atsiperka geru derliumi ir vandens sutaupymu.