Gėlės: faktai, kurie nustebins

Įvairiomis progomis į namus užsakomos gėlėsreiškia daug daugiau nei sveikinimo žinutę. Skirtingos augalų rūšys atitinkamai gali simbolizuoti tam tikras emocijas ar net šalies istorinius įvykius. Tačiau, ar žinojote, kad populiarūs žiedai patys turi ypatingą  istoriją ir savybes, veikiančias mūsų sveikatą?

geles knyga

Gėlės, kurios reaguoja į dangaus kūnus

Kai pagalvojame apie romantiškas gėles prieš akis iškyla rožių puokštės ir dailios tulpės. Tačiau kiek kitokia, subtilesnė romantika atsiskleidžia tiems, kurie žino ypatingas žiedų savybes. Pavyzdžiui, saulėgrąžos visą dieną seka saulę, pamažu besisukdamos iš rytų į vakarus, ir vėl grįžta atgal. O mėnulio gėlės, priešingai nei didžioji dauguma saulės spinduliuose besilepinančių kitų, dieną lieka paslaptyje, o išskirtinius žiedus išskleidžia tik mėnulio šviesoje!

Gėlių dalys – maisto ingredientai

Rožės maisto industrijoje naudojamos tikrai ne vien dėl išskirtinio aromato. Ar žinojote, kad jos giminingos tokiems vaisiams ir uogoms, kaip kriaušės, persikai, abrikosai, svarainiai ar vasaros numylėtinės braškės? Kai kurių rožių rūšių pumpuruose randamas vienas gausiausių vitamino C kiekių! O štai ypatingų veislių tulpių žiedlapiai ne tik puošia spalvingas salotas, bet ir suteikia joms išskirtinį prieskonį. Juokais galime sakyti, kad į namus gėlės, tam tikra prasme, gali atkeliauti ir valgoma forma.

Žiedai, veikiantys mūsų miego kokybę

Sakoma, kad tam tikros gėlės gali paveikti net mūsų miego kokybę. Ir tai ne mitais paremta išmonė, bet realios, moksliškai įrodytos savybės. Pavyzdžiui, ne be reikalo galite išgirsti patarimą gerberos vazoną perkelti kuo arčiau miegamojo lovos. Kodėl? Nakties metu šis augalas aktyviai sugeria anglies dioksidą ir toksinus, o mainais išskiria didesnį deguonies kiekį. Panašiai, kaip ir egzotiškasis bambukas, kuris žinomas dėl unikalios savybės išskirti, palyginus su kitais augalais, kur kas daugiau deguonies ir, atitinkamai – sugerti anglies dioksido. Taigi, prastai miegančiam žmogui, parinkdami tinkamą gėlę, galite dovanoti daugiau nei estetiką.

Gėlių panaudojimas buityje

Gėlės,užsakomos tiesiai į namus, gali būti originalus būdas papasakoti senovės istorijas tiek suaugusiems, tiek mažiesiems! Įdomybėmis besidomintiems smalsuoliams galite papasakoti netikėčiausių dalykų, pavyzdžiui, apie tai, kad orchidėjos senovės actekų civilizacijoje buvo naudojamos klijų gamybai. Džiovintų šaknų milteliai, sumaišyti su vandeniu, sudarydavo gana stiprią lipnią masę. O ar teko girdėti apie gėlių panaudojimą gelbėjimosi tikslais? Tikrų tikriausias istorinis faktas: džiovinti saulėgrąžų stiebai buvo naudojami gaminant gelbėjimosi liemenių užpildą.

Reikia tik šiek tiek smalsumo, kūrybos, ir patogiai pristatomos gėlės į namus dar tą pačią dieną atneš ne tik džiaugsmo akims, bet ir sveikatos ar įdomiausių istorinių atradimų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *