GELBĖKITE MEDELIUS NUO ŽAIZDŲ IR KIŠKIŲ

vaismedziu apsaugaSodo augalams bundant iš žiemos miego, jų ka­mieno ir šakų žievė bei kambis pasidaro labai jautrūs saulės spinduliams. Dieną godžiai gaudančių ir sugeriančių saulės spindulius medžių paviršius įšyla iki 15 ir daugiau laipsnių, gerokai labiau nei giliau esanti  mediena. Šaltomis kovo ir netgi balandžio naktimis šaltis aštriais ledo krislais paverčia syvus. Tie ledo ga­balėliai suplėšo atgijusių ląstelių sieneles, susidaro gilios žaizdos. Kad to neatsitiktų, jei iš rudens nenubalinote vaismedžių kamienų, skubėkite – balinkite. Balta spalva sumažins žievės įšilimą 5-6 laipsniais. To dažnai visiškai pakanka, kad būtų išvengta saulės smū­gių.

Kamienus dažykite kalkių skiediniu, pridėję vario sulfato ir naftalino. Jo kvapo nekenčia kiškiai.

Neskubėkite nurišti vaismedžių, nes kiškiai žievę mėgsta pagraužti net iki gegužės mėnesio. Ji reikalinga patelėms pieno liaukų veiklai skatinti.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  2 comments for “GELBĖKITE MEDELIUS NUO ŽAIZDŲ IR KIŠKIŲ

  1. vytautas
    2011/01/12 at 12:57

    ka daryti ,kiskiai ziaurei apgrauze ,obelaites,zinau kad reikia tepti su molio ir karves meslo misiniu,bet gal yra koks nors efektyvesnis budas ,nes obelaites apgraustos baltai nera likusios virs aprisimo zieves,visai,ir kada tepti jaigu pades ….

  2. angelas
    2011/04/07 at 20:54

    prasau pasakykit, gal kas zinote, koks gyvunas grauzia obelaiciu saknis. Pasiurpau pamacius pasvirus obelaite, taip ir issitrauke kaip kuolas. Pries pora metu taip buvo su rozem, visos saknys buvo kaip kirviu nukirstos, DABAR SODE, GAL ZINOTE KAS TAI:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.