Blindė

Salix caprea L.

Daugiametis, 6—20 m aukščio krūmas arba medis. Jaunų augalų kamienų žievė pilkai žalsva, senų — tamsi, sueižėjusi, nužievinta mediena raudonuoja. Lapai įvairaus dydžio ir formos, lygiais arba karbuotais, nevienodai dantytais kraštais. Vyriškieji žirginiai 5—6 cm ilgio ir iki 2 cm skersmens, moteriškieji trumpakočiai, cilindriški, žydėjimo metu iki 6, o vaisiams prinokus,— iki 10 cm ilgio. Vaisius — dėžutė. Sėklos smulkios, su baltų plaukelių kuokšteliu. Žydi balandžio mėn. Vaisiai prinoksta gegužės mėn. Dauginasi sėklomis.
Auga kirtavietėse, jaunuolynuose, kartais sudaro traką arba auga žemutiniame medžių aukšte. Labai dažna daugelyje rajonų.
Vaistinei žaliavai vartojama blindės ir kitų gluosnio rūšių žievė, kuri lupama pavasarį. Žievė lupama nuo 3—4 metų stiebų bei šakų, kirtavietėse. Blindės žievėje yra 11,7 % rauginių medžiagų, iki 4 % salicilo rūgšties, glikozido salicino, cukraus, flavonoidų, mineralinių ir kitokių medžiagų. Blindė ir kiti gluosniai yra rauginiai, dažiniai ir medingi augalai.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  2 comments for “Blindė

  1. 2014/03/12 at 16:50

    turiu klausima. Gavau dovanu paprastaja blinde, vazone. Noriu ja auginti kambaryje, vazone. Noriu paklausti, ar reikia ja persodinti, kada tai padaryti ir kaip daznai ja lieti…..Aciu

  2. inga
    2018/04/04 at 12:50

    Nusipirkau blinde. Kada ja reiketu persodinti i lauka, kaip daznai reikia laistyti? Aciu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.