Baklažanų sodinimas ir priežiūra

Baklažanas

Baklažanų sodinimas

Baklažanai — lepi, dar reiklesnė šilumai negu pomidorai ir paprika daržovė.
Net ir švelnaus klimato juostose baklažanus reikėtų sodinti po stiklo ar plėvelės priedangomis, kad jauni daigai butų apsaugoti nuo lietaus ir būtų sudarytos palankios temperatūros sąlygos. Baklažanams sodinti skirta dirva turi būti humusinga, giliai įdirbta, su gerai laidžiu podirviu. Arti dirvos paviršiaus stovintis vanduo — nuodas baklažanams.

Lauke baklažanus verta auginti tik saulėtoje, apsaugotoje nuo vėjų vietoje. Todėl geriausia baklažanus sodinti prie pietų pusėje esančios sienos.

Pasodinus baklažanų daigus, dedamas 5 cm storio mulčio sluoksnis. Šiam tkslui geriausiai tinka perpuvęs mėšlas arba stambios gerai sudrėkintos durpės. Mulčias dedamas tuojau pat pasodinus daigus, prieš laistant.

Kai jau nenaudojamas nešildomas inspektas ar plėvele dengtas šiltnamis, gegužės pradžioje į juos galima sodinti baklažanus.
Daigai sodinami 50×50 cm atstumu. Baklažanai auga lėčiau negu pomidorai, išauga tik 50—60 cm aukščio, todėl jiems atramų nereikia. Tręšiami ir laistomi baklažanai taip pat kaip pomidorai. Iki gegužės pabaigos inspektai nakčiai uždengiami.

BaklažanaiLauke į dirvą baklažanai net ir labai šiltą pavasarį sodinami tik gegužės pabaigoje.
Lauke sodinama tokiu pat atstumu kaip į inspektą. Daigai sodinami keliais centimetrais giliau, negu augo puodeliuose. Pasodintus daigus lieti reikėtų drungnu vandeniu ir tuojau pat pridengti inspektų langais arba plėvele. Tam tikslui virš lysvės įtaisomas 60 cm aukščio karkasas, ant kurio dedami langai arba ištempiama polietileno plėvelė.

Baklažanų vaisiai, nelygu veislė, būna kiaušinio, pailgo kiaušinio ar cilindro formos, dažniausiai violetinės, melsvos iki juodumo spalvos.

Tačiau visi baklažanų vaisiai nepriklausomai nuo formos ar spalvos yra vienodo skonio. Vartojami virti, kepti, troškinti ar kitaip paruošti.

  1 comment for “Baklažanų sodinimas ir priežiūra

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *