Agrastų genėjimas

Agrastų priežiūra.Agrastai, panašiai kaip raudonieji serbentai, žiedinius pumpurus formuoja ant trumpų puokštinių vaisinių šakučių. Todėl agrastai genimi iš esmės taip pat kaip raudonieji serbentai.

Pasodinti agrastų krūmai patrumpinami prie pat dirvos paviršiaus, kad gerai prigytų ir išaugintų stiprius ūglius. Antraisiais ir trečiaisiais metais pašalinami tik labai išlinkę ir žeme besidriekiantys stiebai. Ateinančiais metais krūmai retinami išpjaunant senas šakas krūmo viduryje ir stiebus, kurie guli ant žemės. Derančiame agrastų krūme turi būti 6—8 iš šaknies kaklelio išaugę pagrindiniai stiebai. Jeigu iš šaknies kaklelio išauga daug naujų stiebų, pavasarį retinami silpni, o paliekami stipriausi stiebai.

Kartais soduose auginami kamieniniai agrastai, skiepyti į auksuotąjį serbentą. Jų vainikai formuojami taip: pirmaisiais metais pagrindinis ūglis patrumpinamas iki pusės ir pririšamas prie vertikalaus kuoliuko. Iš jo išauga šoniniai ūgliai, kurie formuoja pagrindines vainiko šakutes. Po metų tie ūgliai patrumpinami vienu trečdaliu, kad išsišakotų. Vainike turi būti 6—8 pagrindinės šakos. Pradėjusių derėti kamieninių agrastų vainikas retinamas panašiai kaip krūminių.

© Sodininkyste.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *