Tradeskantė (Tradescantia) kaip auginti klajojančius žydų augalus

TradescantiaViena iš problemų dėl vardų yra painiojimas, kuomet panašus pavadinimas pernoksta daugiau nei pats augalas. Ir taip buvo pavadinta dvigubai prakeiktu klajojančiu žydu. Iš pradžių, pats pavadinimas yra neatitinkantis. Antra, yra naudojama aprašant Tradeskančių gėlių skaičių grupėje, įskaitant Tradeskantė albiflora, Zebrina pendula ir Callisia rūšis. Kad supainioti dar labiau, šie augalai kartais vadinami coliukinėmis gėlėmis. Kai kurios iš jų yra kabinamos, kai kurios auga stačiai. Nepriklausomai nuo terminologijos, šios kambarinės gėlės yra lengvai auginamos ir populiariosios.
Apšvietimas: Nuo ryškios link saikingos.
Laistymas: Kruopščiai laistyti per augimo sezoną, laikyti žemę tarp drėgnos ir išdžiūvusios. Mažinti laistymą per žiemą. Raudonos šaknys galimos dėl laistymo, kurios lieka per drėgnos.
Temperatūra: vidutinė.
Dirvožemis: gero drenažo mišinys.
Trąšos: Tręšti prasidedant augimo sezonui su kontrolinėmis trąšomis ar naudoti skystas trąšas. Mažinti naudojimą žiemą.
Daiginimas: Tradeskantės šaknys dažniausiai legvai daiginasi apipjaustant, ir stiebai, kurie liečiasi su žeme, lengvai daigina šaknis. Šildymas yra būtinas.
Persodinimas: Persodinimas neišvengiamas pavasarį. Daugelis žmonių leidžia augti iki brandaus augalo, tuomet persodina po trijų metų ir pakeičia augalą.
Rūšys: Augalai vadinami klajojančiu žydu, bet dažniau pasitaikantys yra Tradescantia albiflora. Visi šie augalai turintys tokį pavadinimą pasižymi mažais lapais ir augantys netoli stiebo. Lapai tyra dryžuoti viršuje su purpurine apatine puse. Augalai, kurie dažnai ženklinami kaip klajojantys žydai:
• T. Albiflora;
• Zebrina pendula – yra legvai spalvota versija su rausvais lapais.
• Callisia rūšis su ryškiom baltom juostom.

Auginimo patarimai: Duokite laiko visiems šiems augalams susidaiginti ar pribręsti auginimo įpročiams. Laikyti apribojant per augimo sezoną. Gėlės gali pasirodyti pavasarį, bet jos yra mažos ir gana neįkvepiančios (Tradescantia albiflora jos yra rūžavos). Kuomet gėlės ima prarasti spalvas, joms tikriausiai yra per maža šviesos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *