Prieskoninių augalų auginimas namuose

zolesVisada norisi, kad prie pat namų ar tiesiog namuose augtų prieskoniniai aromatiniai augalai, kuriuos būtų galima čia pat nusiskinti prieš pat jų vartojimą. Tačiau norint išauginti tokius augalus savo namuose, reikia žinoti, kaip tai padaryti.

Pavyzdžiui, auginant tokius augalus namuose ant palangės, balkone ar terasoje reikia pasirinkti tik žemaūgius ir nestipriai besišakojančius prieskoninius augalus.  Tuo tarpu darže galima auginti įvairaus aukščio ir šakotumo augalus, nes jiems reikia gerokai daugiau vietos.

Auginant prieskoninius augalus bute, jiems netinka žemė iš lauko, miško arba kompostas, tokiems augalams reikalingas durpių mišinys arba speciali žemė iš gėlių parduotuvės. Žemė, kurią jūs naudosite šiems augalams, turi būti puri, derlinga ir smulki.

Pasibaigus kiekvienam prieskoninių augalų auginimo sezonui žemę dėžėse ar vazonuose reikia keisti, o pačias talpas reikia dezinfekuoti.

Prieskoninių augalų laistymui geriau naudoti nusistovėjusį vandenį, o ne tiesiai iš čiaupo.  Tinkamiausiais laistymui variantas – lietaus vanduo.  Taip pat namuose auginamus prieskoninius augalus reikia laikas nuo laiko palaistyti trąšų tirpalu.

Be to, namuose auginamus prieskoninius augalus reikia ravėti nuo piktžolių, jei tokių atsiranda, ir prižiūrėti, kad žemė vazonuose su drenažo skylutėmis nebūtų per daug drėgna.

Prieskoninius augalus galima pasodinti  iš daigų, įsigytų turguje, arba daržininko sudaigintų šiltnamyje, o galima ir patiems pasėti šių augalų sėklų. Jeigu prieskoninius augalus pasodinote tankiai, šiems sudygus juos reikia praretinti. Vien todėl, kad bute mažoka vietos, negalima auginti visų norimų prieskoninių augalų kartu. Pavyzdžiui, galima drauge sodinti laiškinį svogūną ir petražoles, o taip pat ir krapus ir peletrūną.

Vieną šalia kito galima auginti: prieskoninį builį, laiškinį svogūną, petražoles, prieskoninį dašį, mairūną, baziliką, čiobrelį.

Auginant šiuos augalus reikia stebėti, kad smulkesniems augalams tektų daugiau šviesos ir jiems užtektų vietos. Aukštus augalus reikia sodinti už žemų, o šiuos – priekyje.

Prieskoninius augalus be jų vartojimo maistui galite panaudoti papuošti lysvę, kurią apsodinote prie savo namų. Šioje lysvėje prieskoninius augalus galima pasodinti kartu su gėlėmis, o kai gėlės nužydės, prieskonius panaudokite pagal paskirtį.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

  1 comment for “Prieskoninių augalų auginimas namuose

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *