Godo šluotelė susideda iš trumpų lapuotų suktukų. Žiedai taisyklingi, nedideli, peržydėję nulinksta. Taurelės skiltelės pailgos, smailios. Vainikėlis suaugtinis, pumpure rausvas, tik prasiskleidęs tamsiai violetinis arba vyšninis, vėliau kiek pašviesėja ir pamėlynuoja; vamzdelis trumpas, atbraila penkiaskiautė, jo žiotis dengia balti aksomiški žvyneliai. Liemenėlis ir kuokeliai trumpi. Pražysta birželio mėn., žydi per visą vasarą. Vaisiai — pailgi, raukšlėti ir grublėti riešutėliai su priedėliais.
Stiebas apie 0,5 m aukščio, status ar kylantis, šakotas. Lapai pailgi, lygiakraščiai, pamatiniai dideli, su lapkočiais, pradeda džiūti dar augalui žydint. Dvimetis augalas, apaugęs šiurkščiais plaukeliais, su ilga juosva šaknimi ir dažniausiai su keliais stiebais. Sėklas paprastai išnešioja skruzdėlės. Auga pakelėse, dirvonuose, palaukėse, ant ežių, upių pakrantėse, šiukšlynuose, patvoriuose, sausuose, gerai įšylančiuose dirvožemiuose.
Žieduose yra nektaro. Šaknys ir žolė nuodingos. Dažinis augalas, audinius dažo geltona spalva, seniau buvo vartojamas ir sienoms dažyti, taip pat dekoratyvinis, vaistinis. Jauni lapai valgomi (troškinti).