Laiku vaismedžius nupurkškite nuo kenkėjų

obelis2Prieš žydėjimą, kai pumpurai vos rausvi, nuo ligų obelis nupurkškite efektoriumi (5-10 g), chorusu (2 g/10 l vandens). Jei sode daug kenkėjų, ypač obelinių žiedgraužių, kartu su fungicidais įmaišykite ir vieno iš šių insekcidų: decio (4 mm), fastako (2 mm) arba kinmikso (2-3 ml/10 l vandens).
Žiedgraužiai po žiemos išlenda, kai orai atšyla iki 9ºC. Geriausia purkšti balandžio 18-26 dienomis, kol į žiedpumpurius nepridėta kiaušinių. Vabalų pasirodymo ir kiaušinių dėjimo pradžia nustatoma keliais būdais. Vienas jų – balandžio viduryje kasdien ant polietileno plėvelės pakratyti obelų šakas. Kai nukrinta nors vienas žiedgraužis, geriausia sodą pradėti purkšti insekticidais po 5 d. arba tuoj pat ir užbaigti ne vėliau kaip po 10 dienų.
Kitas būdas – purškimo laiką nustatyti pagal obelų augimo tarpsnius. Optimaliausias insekticidų purškimo laikas, kai pažaliuoja trečdalis ar du trečdaliai pumpuro ir kai ant medžio tokių būna dauguma.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  2 comments for “Laiku vaismedžius nupurkškite nuo kenkėjų

 1. jurinta zerembaite
  2012/04/29 at 19:28

  gerai bet neisitikinus kad taip reikia

 2. atsako, Sandra
  2014/12/02 at 22:18

  Norint sulaukti gardaus ir gražaus derliaus, pavasarinis purškimas vaismedžiams yra būtinas, nuo kenkėjų – žiedgraužiai, vaisėdžiai, amarai. Žiedgraužius naikiname – vos pradėjus žydėti sodams, jei nenorite naudoti chemijos, galite bandyti česnako antpylą, 4 česnako galvos- su 2 l. vandens. Kartoti purškimą… vieną kartą į dvi dienas. Žinoma lengvesnis ir paprastesnis būdas purkšti chemija, tada purškiama su pakartojimu ir 12 dienų pertrauka. Nuo vaisėdžių – taip pat galite mechaniniu būdu… rinkti, dėti juostas, gaudykles. Bet papraščiausias, bet ne toks ekologiškas būdas purkšti chemija.
  Nuo ligų dažniausiai patariama sergančias šakas iškirpti, pažeistas vietas tepti sodo tepalu, arba aliejiniais dažais. Rudenį grėbti ir sudeginti lapus – tai vienas svarbiausių būdų, stabdančių vaismedžių ligų plitimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.