Artėjant pavasariui šiek tiek apie gėles

Pavasarinės gėlės yra pačios gražiausios ir kvapniausios. Besikeičiant sezonui jos turi didelį poveikį augalų ir gyvūnų gyvenimui. Pavasariniai augalai- tai gyvenimo atnaujinimo būdas.

Gamta atsibunda pavasarį, o tuo pačiu pražysta ir pirmosios gėlelės. Šis laikotarpis yra tiesiog nuostabus, nes atbunda gamta, pamatome pirmuosius žiedelius, parskrenda paukščiai… Pavasarį augalai ir medžiai pasipaušia naujais lapeliais bei spalvingais žiedeliais.

Daug skirtingų rūšių pavasarinių gėlių išauga iš svogūnėlių. Dažnai žmonės nepastebi itin mažų ir gražių gėlelių, kurios parodo naujojo sezono pradžią. Tik žmogus su akylesne akimi gali pastebėti ne tik tulper ar jacintus, bet ir žibuokles ar krokus.

Keturios populiariausios pavasarinės gėlės

Tulpė- tai be jokios abejonės pati populiariausia pavasarinė gėlė. Ji yra lelijinių šeimos atstovė. Dažniausiai 15-60 centimetrų aukščio. Lapų nedaug, priklausomai nuo rūšies nuo dviejų iki šešių. Jie pailgi ir simetriški. _iedai pavieniai, tačiau retkarčiais pasitaiko ir po kelerius ant vieno stiebelio. Žiedo forma primena varpelį. Būna įvairių spalvų, tuščiaviduriai arba pilnaviduriai, dažniausiai maloniai kvepiančios gėlės. Žydi balandžio ir gegužės mėnesiais.

Narcizai- taip pat labai populiari gėlė, kuri neatsibosta nei vienam. Narcizai amarilinių šeimos gėlės. 20-45centimetrų aukščio. Dažniausiai malonaus kvapo. Stieba turi vieną arba keletą žiedų. Lapeliai linijiški. Žiedai balti arba geltoni su ilgomis ir trumpomis karūnėlėmis. Gali būti pavieniai ir kekiniais. Žydi balandžio ir gegužės mėnesiais. Pagal žiedų formą, spalvų kiekį ant stiebo ir kitus požymius, narcizai yra suskirstyti į 11-iką grupių.

Jurginai- be galo išraiškingos ir įvairiaspalvės gėlės. Nors tai ir ne visai pavasarinė gėlė, tačiau ji privalo būti Jūsų sode. Suteiks tiek švelnumo, tiek spalvingumo. Jurginas yra astrinių šeimos augalas. Lapai plunksniški, lapeliai dantyti. Žiedai susitelkę į dideliuose gniužiuluose. Kraštiniai žiedai liežuviški, įvairių spalvų. Viduriniai žiedai dvilyčiai, vazdiniai, geltoni arba morkiniai. Žydi nuo liepos iki pat šalnų.

Pavasarinė raktažolė- tai viena iš puošniausių pavasarinių gėlių. Jų aukštis nuo dvidešimt iki trisdešimt centimetrų. Žiedai būna vienspalviai ir margi. Žydi balandį ir gegužę. Jos mėgsta šviesą ar pusiau vėsią vietovę, kur drėgna ir puri dirva. Vienoje vietoje raktažolė gali aukti trejus metus. Dažniausiai auginamos iš sėklų. Tai gali būti tiek vidinė, tiek laukinė gėlė. Jos priskiriamos daugiametėms.

Pavasarinės gėlės- puikus būdas atgyvinti Jūsų sodo teritoriją po ilgos žiemos. Šaltuoju metų laikotarpiu, kuomet žemę gaubia sniegas ir ledas, visiems įgrysta balta spalva. Tad violetinio atspalvio krokai tikrai būtų sodo puošmena. Dažniausiai ankstyvo pavasario gėlės yra sodinamos rudenį. Jos daugiametės, tačiau svogunėlius reikia iškasti ir persodinti. Norėdami, jog Jūsų sodas pranoktų kaimynų kiemus, būtinai pasirūpinkite pavasarinėmis puošmenomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *