Penkios žymiausios gėlės ir jų reikšmės

Garantuojame, jog per visą savo gyvenimą esate tiek gavę, tiek patys dovanoję gėles. Tai turbūt tapo jau neatsiejamu gimtadienio dienos akcentu. Bet ar bent kada susimąstėte, kokia tikroji gėlių reikšmė?
Nepriklausomai ar šalta, ar karšta, vėjuota ar lyja lietus, visame pasaulyje yra daugeliui pažįstamos ir tikrai gerai žinomos kelios gėlių rūšys. Pabandykite pamąstyti ir paspėliokite, kas tai galėtų būti. Ilgai nekankinsime. Į populiariausių gėlių penketuką įeina ramunės, alyvos, tulpės, rožės ir orchidėjos. Turbūt bent tris iš penkių atspėjote ir sutiksite, jog šios rūšys yra išties paplitusios ir gerai žinomos.
Tad dabar aptarsime šių penkių gėlių reikšmes. Jas žinodami galėsite lengviau nuspręsti, kokias gėles ir kokiomis progomis dovanoti.
1.Ramunės yra lyg naujai atrastos meilės simbolis. Daugelis nuotakų, kurios mėgsta laukų gėles, renkasi jas kaip vieną iš puokštelės sudedamųjų dalių. Taip pat, šios gėlės gali būti dovanojusios ir mamai, kuri pagimdė kūdikį. Ypač gražu, kai vaikas motinos dienos proga, savo globėjai įteikia ramunėlių puokštę. Šios gėlės nėra itin brangios, tad parduotuvėse jų būna retokai (gaunamas nedidelis pelnas), tačiau pavasarį ir vasarą nesunkiai šių gėlelių rasite ir lauke. Be abejo, galite jų užsiauginti ir savo sklypelyje.
2. Alyvos- visuomet buvo, yra ir bus pavasario ir atgimimo simbolis. Kadangi tai vieni iš pirmųjų violetinę spalvą turinčių žiedų, jie asocijuojasi su atgimimu. Šie žiedeliai yra ypač mėgiami bitučių. Pasaulyje yra pasklidęs mitas, jog rastas penkialapis alyvos žiedelis gali atešti laimę. Jį radus reikai sugalvoti norą ir žiedelį praryti.
3. Rožės siejamos su stipria, karšta ir aistringa meile. Yra tekę pastebėti, jog dažnai jos yra lyg tango šokio elementas. Bet ne visa rožių rūšis, o tik raudonosios gėlės turi tokią reikšmę. Ar kada pagalvojote, ką gali reikšti kitą spalvą turintis rožės žiedas? Jei ne, tuomet pats laikas tuo pasidomėti. Geltona- laimė, pasitenkinimas, nauja pradžia, draugystė. Balta- grakštumas, dėkingumas, elegancija. Persikinė- troškimai, optimizmas, nuojauta. Alyvinė- meilė iš pirmo žvilgsnio. Kaip jau pastebėjote, daugėlis rožės žiedo spalvų asocijuojasi su teigiamais jausmais.
4. Tulpės dažniausiai yra lyg pasiaukojimo arba tobulos meilės simbolis. Jei norite būti įpatingas, rinkdamasis tulpes, būtinai atkreipkite dėmesį į žiedo spalvą. Raudona- lyg meilės prisipažinimas, pasitikėjimo ženklas. Geltona- atgaiva, nauji potyriai, gėris. Margos tulpės- išskirtinumo, neįprastumo, subtilumo simbolis.
5. Orchidėjos, kaip bebūtų keista, daugeliui pasaulio vaikų asocijuojasi su Kinija. Tai lyg nepaaiškinamas faktas. Tačiau apskritai jos atlieka tą pačią estetinę funkiją, kaip ir daugėlis gėlių. Dažniausiai šios rūšies gėlės turi itin ryškius ir įvairiaspalvius žiedus. Tad nusprendę dovanoti orchidėją, tikrai turėsite iš ko pasirinkti.
Gėlės- estetinį pasigerėjimą keliantys augalai. Teks sunkiai ieškoti žmogaus, kuris neapsidžiaugs pavasarį pamatęs tik ką iš po sniego išlindusios žibutės ar iš ledinės žemės išsikalusio kroko žiedelio. Gėlelės yra lyg neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tad jei jau nusprendėte dovanoti gėlių ir siekiate tikrai gero įspudžio, nepirkite pirmų pro gėlių salono duris pamatytų gėlių, o pasidomėkite tiek pačios gėlės, tiek žiedo spalvos reikšme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *