Snieguolės – gražiausios pavasario gėlės

Turbūt galima teigti, jog visi (ar bent jau daugelis) esame matę nedidukus baltus varpelio formos žiedelius. Ar žinote, kokios tai gėlės? Ogi snieguolės. Šios rūšies gėlės yra skirstomos į septyniasdešimt penkias rūšis. Tačiau nepaisant šio fakto, iš pirmo žvilgsnio visos jos atrodo lyg būtų vienodos. Dažniausiai tokia nuomonė yra sudaroma dėl vyraujančios baltos spalvos ir tik dviejų veislių paplitimo.

Pirmoji iš jų yra Galanthus nivalis, kuri lietuviškai vadinama sodo snieguolė. Pagrindinis jų pliusas yra tas, jog ši veislė yra itin gaji. Nesvarbu, ar žemės paviršių dengia nedidukas sniego sluoksnis, ar yra drėgna, ar yra sausa, jos visvien (dažniausiai) parodo savo žiedus. Kadangi sodo snieguolės nebijo nedidelio šaltuko, piečiau esančiose šalyse jos gali žydėti net ir žiemą. Jų žiedeliai yra lyg trys kylantis pieno lašeliai, kurie pakilę susijungia viename taške. Lotyniškai ši rūšis vadinama Galanthus, kas išvertus reiškia pieno baltumo gėlės.

Sodo snieguolės pasižymi nedideliu aukščiu, dažniausiai siekia dešimt – penkiolika centimetrų. Taip pat, jų žiedeliai nepasižymi milžinišku dydžiu. Dėl šių dviejų priežasčių norint pasiekti įspūdingą ir džiuginantį vaizdą, turėtumėte svogūnėlių pasodinti ne vieną ir ne du, o kelias dešimtis vieną netoli kito. Yra ir kitas variantas, tai pavasarinių gėlių mozaika. Galite derinti krokus, snieguoles ir žibutes. Pasirinkus šį būdą gautas vaizdas yra daug gražesnis, nes vyrauja ne tik balta, bet ir kitos (tokios kaip geltona, rožinė ar violetinė) krokų spalvos. Tačiau ir rizika yra didesnė, nes sodinate mažesnius gėlelių kiekius, o visuomet yra pavojus, jog viena rūšis bus pernelyg paveikta žiemos ir nepasirodys. Tad prieš sodinant vertėtų gerai įvertinti klimato bei pasirinktųjų veislių suderinamumą.

Pagrindiniai faktai apie šios veislės gėles būtų šie. Pirmiausia žydėjimo laikotarpis, dažniausiai tai būna ankstyvas pavasaris. Taip pat yra pastebėta, jog mažniausias snieguolių aukštis siekia aštuonis centimetrus. Dažniausios žiedų spalvos yra balta bei kreminė (pieno spalvos), kartais pasitaiko išimtys, kuomet žiedai būna išmarginti žaliomis (kotelio spalvos) dėmelėmis. Tačiau tai yra retas atvejis.

Jei Jums yra itin svarbus sodo gyvumas, vienas iš pagalbos būdų galėtų būti snieguolių pasodinimas. Ar įsivaizduojate pavasario vaizdą? Dažniausiai tai belapiai medžiai, numirusi pernykštė žolė, apmirę krūmai. Visur, kur pažvelgsi, vyrauja vien niūrios spalvos. Tad kiemo akcentas gali tapti anksti pavasarį šalia namo esančiame gelynėlyje ar patvoryje pražydusios snieguolės. Jei susimąstėte, jog norėtumėte šias nuostabias gėles išvysti savo sode jau šį pavasarį, teks kiek nuvilti ir pasakyti, jog jos sodinamos rudenį. Tad dabar vertėtų kiek palaukti ir prasidėjus snieguolių sezonui ieškoti jų gamtoje. Tuomet galite keletą nusiskinti ir pasimerkti į vazelę virtuvėje. Žinoma, tai neprilygs jų augimui ir žydėjimui sode, tačiau matysite bent dalelę jų suteikiamo grožio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *