Paprastoji musmirė

Amanita muscaria

Vaisiakūniai dideli. Kepurėlė iki 20—25 cm skersmens, ryškiai raudona su baltomis karputėmis ar plėvelėmis (apvalkalo liekanomis), kurios per liūtis kartais nusiplauna, tada musmirė būna panaši į raudonąsias ūmėdes. Lakšteliai balti, minkšti, tankūs, laisvi. Kotas 8— 20 cm ilgio, 1—3 cm storio, baltas, su baltu rinkių, prie pagrindo yra gumbas, apgaubtas išnara. Trama balta, minkšta, be ypatingo kvapo ir skonio. Sporos apvalios, 9—11 x 6—9 u m.
Auga liepos—spalio mėn. įvairiuose miškuose. Labai dažna. Miško puošmena, bet pavojinga, kepurėlės luobelėje yra nuodingų medžiagų: muskarino, muskaridino. Joje yra haliucinacijas sukeliančių medžiagų: mus-cinolo, muskarono, cholino, muskarino. Nuodinga. Iš žalsvosios, margosios ir paprastosios musmirių gaunamos medžiagos vartojamos medicinoje. Musmirės — ne tik maisto šaltinis, bet ir gera pastogė kai kuriems vabzdžiams, šliužams.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  1 comment for “Paprastoji musmirė

  1. tadas
    2010/09/18 at 12:50

    As isbandau musmires, nevakgykit daug, bet uztenka tik puse kepureles , virsutines dalies, pacios kepureles skuros, labai tonizuoja. nereika ryti tik pavolioti burnoje, kol prades tirpti, neimti daug, efektas gali pasireikshti ishkarto, naudojant visa kepurele ar dvi, sukeliamos haliucinacijos, gali buti labai baisios. Tad bukit labai atsargus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.