Lietaus nutekėjimo grandinė iš šakučių ir šaukštų

Ruduo, lietus vandens lašais ar net čiurkšle bėga nuo stogo. Ieškote ko nors originalus lietaus vandeniui nubėgti nuo stogo?

Turite per daug šaukštų ir šakučių namuose, dėliojate juos iš vieno stalčiaus į kitą ir nebežinote, ką su jais daryti?

Pasidarykite lietaus nutekėjimo grandinę iš nebereikalingų stalo įrankių. Tai puikiai tiks namo verandoje, terasoje ar balkone. Galbūt galutinis rezultatas bus daugiau dekoratyvinis nei funkcinis, bet ko nepadarytume dėl gražesnių savo namų.

Kaip pasigaminti originalią lietaus vandens nutekėjimo grandinę, turbūt bus beveik visai aišku, pažvelgus į nuotrauką žemiau.

vandeniui nubegti sulankstytos sakutes

Surinkite šakutes ir šaukštus, kiek tik turite (neužmirškite palikti keleto pietums ir vakarienei, ar vaikams grįžus iš mokyklos, ar užklupus netikėtiems svečiams) susiraskite geras reples ir pirmyn prie darbo. Reikėtų užsidėti pirštines, kad, lankstydami šakutes, netyčia nebrūkštelėtumėte aštriais šakutės pirštukais savo odos.

Kaip jas lankstyti? Tai jau Jūsų fantazija – sukite ratukais, uodegėlėmis, lenkite pusiau ar bangelėmis. Eksperimentuokite, ir kiekvienas sekantis lenkimas bus gražesnis bei tobulesnis.

Kai jau turėsite visą krūvą sulankstytų šakučių ir šaukštų, tuomet jau galima kabinti vieną prie kito. Kaip buvę stalo įrankiai sukabinami vienas su kitu? Ar jie suklijuojami ar tik sukabinami? Žemės trauka – tai vieninteliai klijai, palaikantys lietaus grandinę kartu. Jei didelio vėjo metu, grandinėlė iširtų, reikia apžiūrėti ir galbūt labiau užlenkti kai kurias šakutes ar šaukštus.
Lietaus grandinės viršuje galima pakabinti  piltuvą. Ką nors panašaus turėtumėte rasti vietinėje ūkinių prekių parduotuvėje.

vandeniui nubegti sulankstytos sakutes pakabinimas

Beliktų visą šią grandinėlę su piltuvu prikabinti prie lietaus vandens latako. Tai jau individualus darbelis, priklausomai nuo stogo konstrukcijos.

vandeniui nubegti sulankstytos sakutes namas
I`m going to Texas

Jei patinka tai, ką matote, eksperimentuokite. Idėja kilusi toli nuo mūsų kraštų, tolimame Teksase, JAV. Tad mažai įtikėtina, kad tokią lietaus nutekėjimo sistemą pamatysite įrengtą po savo kaimynų namo ar sodo namelio stogu.

Atkreipkite dėmesį, kad šaukštų ir šakučių grandinė, laikui bėgant ir vandeniui tekant, gali pakeisti savo spalvą, paruduoti ir pajuoduoti, – tai yra natūralus procesas. Tad jei Jums patinka gamtos sendinti daiktai, tai bus vienas iš jų, papuošiančių Jūsų namus, kiemą ar sodą.

 

  5 comments for “Lietaus nutekėjimo grandinė iš šakučių ir šaukštų

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *