Dracena

(dracaena surculosa)

Agaviniai (Agavaceae) Tėvyne: Madagaskaras.

Priešingai nei dauguma dracenų, turinčių vieną kamieną, ši jų turi daug ir yra vešlus atogrąžų augalas. Krūmelio stiebai tiesūs, šakos tvirtos ir lanksčios. Tamsiai žali tvirti lapai turi kremines, baltas ar gelsvas dėmeles. Dekoratyvūs ir mažai priežiūros reikalaujantis augalas, retai puolamas kenkėtų.

Tinka šviesi, kovo-rugsėjo mėnesiais nuo vidurdienio saulės apsaugota vieta. Nuo spalio iki vasario kuo šviesesnė vieta.

Pasibaigus šalnoms galima išnešti į lauką, prieš tai palaipsniui pripratinus prie tiesioginių saulės spindulių.

Purškiama dažnai vasarą per karščius , žiemą šiltoje sauso oro patalpoje (daugiau kaip 18 C) rečiau, švariu šiltu (37-39 C) vandeniu, tiek, kad augalas iki sutemų spėtų išdžiūti. Vėsioje patalpoje (žemiau nei 18 C) neverta purkšti, nes vanduo ilgam liks ant lapų ir skatins ligų atsiradimą.

Žiemą laikyti 18-22 C (mažiausiai 16 C)  temperatūroje. Žiemą laistyti saikingai, vasarą vidutiniškai. Tręšti lapinių kambarinių augalų trąšomis nuo kovo iki rugsėjo 2 kartus per mėnesį, nuo spalio iki vasario pabaigos kartą per mėnesį. Substratas – lengvai rūgštus. Persodinti reikėtų jaunus augalus kiekvieną pavasarį, senesnius kas 2-3 metus. Dauginti – krūmo dalijimo būdu, stiebų ųgliais.

Prireikus galite nukirpti ilgąsias šakas.

Jautrus pernelyg stipriam trąšų tirpalui – nuo jo ruduoja lapai.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  7 comments for “Dracena

 1. Regina
  2012/09/13 at 12:59

  Laba diena, gal galite atsakyti i koki vazona galima sodinti dracena: i pailga ar zema ir platu. Aciu

 2. atsako, Sandra
  2014/12/02 at 21:43

  Dracena, geriausiai sodinti į vazoną didesnį tik per rodomojo piršto storį, matuoti šonus ir dugną, jei vazonas bus per didelis, ar per gilus, gėlė pirmiausiai prisiaugina šaknų, tuo tarpu lapija neauga, o net gi gali „suvargti“.

 3. Živilė
  2015/01/13 at 14:02

  Sveiki turiu bėda. Aš auginu dracena marginata lapu galiukai ruduoja ir atsirado lyg kažkokie balti vabaliukai. Nežinau ka daryti gaila mesti bet auginu metu laiko dukryte bijau kad tai nepakenktu jos sveikatai su laiku, kol kas nieko nesidaro, bet gaila labai agaliuko kad taip vargsta ir jis. Dar nebuvo persodinta…

 4. atsako sandra
  2015/01/14 at 16:16

  Gr. Živile, Jūsų draceną apipuolė sulčiagraužiai, botaniškai vad. baltasparniais: gauruotieji skydamariai, tripsai… nežinau, kurie būtent Jūsų augalą apipuolė, tačiau jie visi gan sudėtingai išnaikinami… Jie dažniausiai parsinšami namo su pačiu augalu, arba su vaisiais, daržovėmis, tačiau jie gyvena ant lapų, po jais, žemėje, čiulpia augalo sultis, taip augalą, po truputį žalodami, kol augalas visiškai išsenka nuo jų gausos. Patariu tokį augalą atsargiai įdėti i politileninį maišelį ir išpurkšti chemija (insekticidais), nes tik incekticidais, keletą kartų išpurkšdami, išnaikinsite.
  Minėjote, jog turite vaikelį namuose, bet… biologiniu būdu, net nesiūlau, nes neužteks kantrybės, nes tai tik laiko gaišimas.
  Dar vienas būdas ir pats geriausias… gaila, bet išmesti augalą, ir ne tik jį, bet ir visus namuose esančius, nes jei jūs pastebėjote jau kenkėjus vadinama „plika“ akimi, tai jų yra labai daug, kiti augalai, o būtent esantys šalia, ar net toje pačioje patalpoje bus taip pat užkrėsti. Tad gaila, bet atsargiai įdėkite i politileninį maišą, užriškite ir išneškite, kambarius žiemos metu pravėdinkite, o ar esant galimybei išpurkškite insekticidais, kol to nepadarysite… jokiu būdu neįssigykite augalų, juos taip pat apniks kenkėjai.

 5. atsako sandra
  2015/01/14 at 16:17

  Tiesa, tie „vabaliukai“ nekenkia žmonėms, bet su jais gyventi taip pat nėra malonu 🙂

 6. Gintarė
  2017/04/02 at 21:30

  Nuo šiandien šita gėlė yra pabaisa. Ją apėdęs mano katinukas nusinuodijo… mačiau kaip kankinosi ir mirė mano akyse… nekenčiu tos gelės… ji baisiai nuodinga

 7. nijole
  2019/08/19 at 19:48

  gelsta ir krenta dracenos lapai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.