Raganės

raganesDaugumos veislių raganės yra violetinės, o tos, kurios, kaip teigiama, yra mėlynos, taip pat turi violetinė atspalvio. Įdomu tai, jog grynai mėlynos spalvos raganes gėlininkams yra pavykę sukurti tik keletą šios gėlės kartų per visą istoriją.
Kai kurių veislių raganės, pavyzdžiui, stambiažiedės bei alpinės raganės, pradeda žydėti jau pavasarį. Šių veislių raganės nereikalauja ypatingos priežiūros, yra atsparios šalčiui bei ligoms, o genėti reikia tik tada, kuomet augalas tampa per didelis.
Mėgstantiems raganes, tačiau norintiems ko nors įdomaus, patariama įsigyti sveikalapių raganių hibridų – šios raganės užauga tik iki 1 m, joms nereikalingos atramos. Šios raganės ypač dekoratyviai atrodys gėlynuose.
Vis dėlto, ko gero, pačios populiariausios ir labiausiai pažįstamos yra aukštaūgės raganės. Įvairios aukštaūgių raganių rūšys gali pasigirti skirtingų formų, dydžių bei atspalvių žiedais. Šių rūšių raganės ypač dekoratyviai atrodo prie pastato sienos.

Raganių sodinimas

Dažniausiai raganės būna sodinamos iš vazonų. Nors jas galima sodinti nuo balandžio mėnesio iki pat rudens vidurio, geriausia tai daryti pavasarį, kadangi šiuo metų laiku augalas prigyja kur kas greičiau ir spėja pasiruošti žiemai.
Prieš sodindami šį augalą, 10 minučių pamerkite (su vazonu) į kibirą vandens. Tokiu būdu šaknys prisigers vandens ir prigis kur kas greičiau. Taip pat jei turite, į duobę įverkite keletą saujų kiaulamilčių – tai puiki trąša raganėms.
Raganėms sodinti iškasta duobė turėtų būti ne mažesnė kaip 50x50x50.sodindami pašalinkite lapelius nuo tos stiebo dalies, kuri pasodinus augalą, atsidurs po žeme. Pasodinę, žemę apspauskite rankomis ir gausiai paliekite vandeniu.
Raganių galite įsigyti gėlių prekyvietėse, mugėse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *