Vasarą žydintys krūmai

Sodas yra tapęs būtent ta vieta, kurioje savo fantaziją bei kūrybiškumą gali atskleisti šių laikų žmogus. Tačiau kuo toliau, tuo mažiau žmonių pasitiki savo jėgomis ir bando eksperimentuoti bei auginti naujus augalus. Tad dažnai pasitaiko tokių atvejų, jog nenorėdami ar bijodami žmonės tiesiog užsodiną visą turimą sklypo plotą paprasčiausia žole. Žinoma nesakome, jog tai blogas variantas. Jis turbūt ypač patrauklus tiems, kurie sodui nenori skirti daug savo laiko. Tačiau šiandien kalbėsime apie dar vieną būdą, kuriam nereikia daug priežiūros, o jo pagalba sodas tampa daug patrauklesnis ir jaukesnis.

Vien jau perskaitę straipsnio pavadinimą, turbūt supratote, jog kalbėsime apie vasarą žydinčius krūmus. Jei taip pagalvojote, esate visiškai teisūs. Šiandien pasiūlysime tris krūmų rūšis, kurios pasižymi itin gražiais žiedais bei nereikalauja daug dėmesio.

Pirmoji rūšis būtų Gardenija. Lotyniškai – tai Gardenia augusta. Šis augalas yra krūminis, tačiau nėra labai didelis. Tad puikiai tinka minimalistiniam arba nedidelės erdvės sodui. Taip pat, taupant vietą šios rūšies krūmelius galima sodinti ir vazonuose. Jei mėgstate baltą spalvą ir egzotišką kvapą – šios rūšies krūmai tinka būtent Jums. Kadangi jie yra žali ištisus metus bei daugiamečiai, gali būti nepamainomais krūmeliais ir žiemos soduose arba kaip kambarinė gėlė. Vienaip ar kitaip, būtų nuostabu, jei šiam augalui rastumėte šiltą bei pilnai apšviestą žemės plotelį, nes jis į mūsų šalį atkeliavo iš šiltesnio klimato zonos, tad yra tikras saulės ir šilumos mėgėjas.

Antrasis ir ne ką prastesnis pasiūlymas – rožių krūmai. Dažniausiai esame įpratę rožes pirkti ir dovanoti įvairiausiomis progomis, o ne sodinti turimoje žemėje. Tad jei nuspręsite, jog norite papuošti savo sodą tokia visų mėgiama gėle bus tiesiog puiku, nes ne tik sodui suteiksite jaukumo, tačiau ir parodysite, jog mokate suderinti madą bei sodą. O tokiu būdu tapsite itin originalus. Kalbant apie pačius rožės krūmus reikėtų paminėti, jog priklausomai nuo rūšies, joms reikalingos ir skirtingos auginimo sąlygos. Tad rinkdamiesi veislę būtinai atkreipkite dėmesį ar galėsite duoti visas augalo augimui ir vystymuisi reikalingas sąlygas. Iš kurių viena pagrindinių yra saulėtumas ir apšviestumas.

Ir galiausiai trečiasis krūmas – tai Hortenzija. Tai dažniausiai dideli krūmai, kurie pasižymi dideliais kuokštiniais žiedais. Pagrindiniai atspalviai – rausvi, melsvi, balti bei violetiniai. Tad tiems, kurie mėgsta minėtas spalvas šios rūšies krūmas itin patiks. Juo labiau, kad šių gėlių žiedai yra dažnai naudojami nedidelių šventinių puokščių gamybai. Tad jį pasisodinę nušausite du zuikius vienu šūviu. Nežinote, kaip tai įmanoma? Ogi labai paprastai, krūmas puoš Jūsų sodą, o prireikus galėsite nusiskinti žiedų ir neišleisite pinigų gėlių įsigijimui.

Tad pasistenkite į savo sodo sklypelio dizainą pažvelgti kiek kūrybingesniu kampu nei jau tampa įprasta ir suteikite jam šiokio tokio spalvingumo bei jaukumo.

  1 comment for “Vasarą žydintys krūmai

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *