Rugiagėlių charakteristika

Rugiagėlė – tai gėlė kurios lapai pailgi, į pamatąsiaurėjantys, kiek pilkšvi, apaugę prigulusiais ir pasišiaušusiais plaukeliais, todėl ji puikiai tinka puokščių darybai. Ši gėlė vienmetis kartais dvimetis augalas Rugiagėlė žinoma kaip rugių piktžolė,tačiau auginant sode ji prilyginama dekoratyviniams augalams.Auga javų pasėliuose, daugiausiažiemkenčiuose, dirvonuose, rečiau kitose laukų kultūrose ir pakelėse, mėgsta lengvas drėgnas dirvas.Rugiagėles labai lengva užsiauginti iš sėklų, sėklas galima daiginti lauko sodnelyje arba į vazoną.

SODINIMAS LAUKE

Sudygusiais sėklas sodiname 1cm gylyje. Pradedama sodinti kovo balandžio mėnesiais. Augalai žydi pavasarį, vasarą ir rudenį (priklausomai kada pasodinsite). Rugiagėlės mėgsta drėgną žemę, taigi kai pasodinate nepamirškite laistyti. Tai daryti reiktų kol sėklos sudygsta (apie dešimt dienų). Šie sodinukai užauga nuo 15 iki 25 cm aukščio. Jei norime jog ši gėlė žydėtų visą Žydėjimo sezoną tai reiktų sodinti kelis kartus kas mėnesį.

DAIGINIMAS VAZONĖLYE

Kovo mėnesį paruošiame atskirus vazonėlius su pripilta žeme. Į vieną nedidelį vazonėlį sodinti tik vieną sėklą (jei vazonėliai didesni galima sodinti ir po kelias sėklas). Sėklas reikia sodinti 1 cm gylyje. Dirvožemį laikyti drėgną, bet ne šlapią, kol sodinukai pradės dygti. Kai jūsų sodinukas surezgs bent tris lapelius, pradėkite jį pratinti prie lauko sąlygų (jog jam nebūtų šokas kai rugiagėlę pasodinsite lauke). O daryti tai galite keliais būdais: kiekvieną dieną išneškite savo sodinuką į lauką bent nuo 10 iki 15 min. arba padėkite savo sodinukus prie nepilnai atverto lango. Taip sodinukas palaipsniui prisitaikys prie lauko sąlygų.

SODINIMO PATARIMAI

Sodinant rugiagėles būtina žemę sumaišyti su dolomito skalda, nes šiai rūšiai patinka (geriau auga) šarminis dirvožemis. Laistyti reiktų su tirpia trąša,  jog galėtume džiaugtis vešliais žiedais. Pririšti šiuos sodinukus prie stiebo nebūtina, nes šios gėlės stiebas yra gana stiprus ir ištvermingas, na bet jei norite būti tikri jog stiebas nunusvirs tada atsargiai jį pririškite (geriausia stiebus rišti su minkšta medžiaga). Kai jūsų gėlė pražys stenkitės nepilti vandens ant augalo žiedųar lapų, geriausia laistyti tik šaknis.

PANAUDOJIMAS

Užaugintosios gėlės yra itin gražios, tad praversti gali kaip namų puošmena. Jomis galite puošti sodo patvorius arba nuskintaisiais žiedeliais dekoruoti įvairias namų vietas. Puiki mintis būtų pasimerkti rugiagėlių žiedų virtuvėje. Suteiktu ir jaukumo, ir šiltumo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *