Pavasarį medžiai parodo lapelius, atgimsta žiemos miegu besimėgavusi žolė, pražysta pirmosios gėlės. Taip pat šiuo metų laiku visame pasaulyje yra švenčiamos dvi itin garsios šventės: moters ir mamos diena. Mūsų šalyje priimtas lyg nerašytas įstatymas, jog per pirmąją šventę vyrai moterims teikia gėles. O per antrąją- vaikai su gėlių puokšte sveikina savo mamas. Ar įsivaizduojate šias dvi šventes be tulpių? Turbūt sunkiai. Jos mums tapo lyg atgimimo, grožio ir paprastumo simboliu.
Istoriniuose šaltiniuose pirmą karta šios rūšies gėlių pavadinimas minimas maždaug tūkstantis penki šimtai keturiasdešimtaisiais metais. Kalbama, jog tulpių populiarumas itin išaugo, tačiau labai greit žmonėms jos kiek pabodo ir buvo užmirštos. Tad galima teigti, jog tiek praeityje, tiek dabar šios gėlės užima svarbią vietą žmonių gyvenimuose.
Galime pabandyti pasvarstyti, kodėl jos tapo populiaresnės už daugelį kitų gėlių. Tikriausiai tam įtaką darė nesudėtinga jų priežiūra bei auginimas. Ligi šiol išvestosios veislės yra atsparios virusams ir ligoms. Žinoma, kartais pasitaiko, jog susikryžmina jų žiedadulkės ir vietoj vienos gėlės, išauga kiek kitokio žiedo savininkė. Tačiau tai nėra didžiulis minusas, nes išvestosios gėlės būna margos ir kartkartėmis dar gražesnės už tas, kurios turėjo išaugti.
Dažniausiai žmonės jas perka, nes tuomet išvengia laiko švaistymo ir priežiūros bei atsakomybės. Juo labiau, kad žiedai nėra itin brangūs, ypač prasidėjus sezonui. Tačiau jei Jūs esate tikras sodininkas ar sodininkė, tikriausiai nesuklysime pasakę, kad Jūsų sode yra pasodinti bent keli tulpių svogūnėliai. Auginti jas galima tiek šiltnamyje, tiek lauke. Nuo to priklauso žydėjimo laikas. Normaliomis sąlygomis lauke auginamos tulpės pražysta maždaug per Motinos dieną. Tuomet galite pajusti tulpių kainų kritimą, nes rinkoje varžosi ne tik atvežtinės, bet ir šalies viduje užaugintos gėlės.
Sodo dizainerė Julija Morgana teigia, jog būtent tulpės gali tapti sodo akcentu. Nežinote kodėl? Ogi todėl, nes jos yra itin įvairios. Kai kurios rūšys pražysta anksti, kai kurios labai vėlai. Vienos siekia pusės metro aukštį, o kitos gali būti auginamos vazonėliuose, nes užauga tik iki dešimties centimetrų aukščio. Tad savo sklype galite daryti tulpių oranžuotę. Pavyzdžiui derinti keletą spalvų arba žaisti su tulpių aukščiais ir padaryti lyg žydinčius laiptelius. Žinoma, tai yra kiek sunkiau, nei tradicinis tulpių auginimas lysvėse. Tačiau ir tikslas ne užauginti gėles, pasiekti stulbinantį vaizdą joms pražydus.
Tulpės – itin gražios bei spalvingos gėlės. Gėlių parduotuvėse jų galite rasti tikriausiai visus metus, tačiau tikrasis žydėjimo laikotarpis yra pavasaris. Tad nusprendę mylimą žmogų pradžiuginti tulpių puokšte verčiau tai darykite pavasarį, nes gėlės ilgiau išlaikys savo žavesį bei vėliau nuvys. Svarbus aspektas, jog pamerkę tulpes neužmirškite kasdien pripildyti vandens. Jos itin reiklios vandens atžvilgiu.