Difenbachija: tropinis augalas su paslaptimi

Gėlė Difenbachija (Dieffenbachia) yra populiarus kambarinis augalas, žinomas dėl didelių, patrauklių lapų ir gana lengvos priežiūros. Ši gėlė yra kilusi iš Pietų Amerikos atogrąžų miškų ir yra Aroniniai (Araceae) šeimos narė. Difenbachija turi keletą gerų savybių: gerai auga esant prastam apšvietimui ir sugeba išvalyti patalpos orą, pašalindama toksinus. Dėl šių savybių ir savo įspūdingos išvaizdos lapų difenbachijos yra populiarūs augalai namuose ir biuruose.

difenbachija
Difenbachijos kambarinės gėlės

Difenbachijos priežiūra

Prižiūrėdami savo difenbachiją, turėkite omenyje šiuos patarimus.

Augimo vieta ir apšvietimas

Vietą augalui parinkite, kuri būtų apšviesta ryškios, netiesioginės šviesos. Gėlė toleruos ir prastą apšvietimą, bet geriausiai augs esant vidutiniam ir ryškiam netiesioginiam apšvietimui. Jei gėlę pasiekia nepakankamai šviesos, neišsivysto lapų margumas ar piešinys.  Kovo-rugsėjo mėnesiais tinka šviesi, nuo vidurdienio saulės apsaugota vieta. Spalio – vasario mėn. reikalinga kuo šviesesnė vieta. Difenbachijos gali būti tie augalai, kurie įneš žalumos į laiptinę ar papuoš šiaurinėje pusėje esančią palangę. Esant palankioms sąlygoms kai kurių veislių difenbachijos per keletą metų užauga iki dviejų ir daugiau metrų dydžio.

Kaip laistyti gėlę?

Augalą reikia laistyti reguliariai, kad žemė būtų tolygiai drėgna, bet nepermirkusi. Prieš laistant kitą kartą, leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui išdžiūti. Vasarą laistykite gausiai, žiemą – vidutiniškai. Vasarą, esant karštoms dienoms, dažnai purškite vandeniu. Žiemą, gėlei augant šiltoje, sauso oro patalpoje (daugiau kaip 18C) purškite rečiau. Naudokite švarų šiltą (37-39C) vandenį. Po purškimo reikia, kad augalas spėtų išdžiūti iki vakaro. Augalui augant vėsioje patalpoje (žemiau nei 18C) neverta purkšti, nes vanduo ilgam liks ant lapų ir tai gali skatinti ligų atsiradimą.

Saugokite augalą nuo skersvėjų ir sauso oro, nes gėlė labiau mėgsta drėgnesnes sąlygas.

Optimali temperatūra žiemą 18-22C (mažiausiai 15C).

Tręšimas

Augimo sezono metu (nuo pavasario iki rudens) augalą tręškite kas mėnesį subalansuotomis kambarinių augalų trąšomis.

Galima tręšti lapinių kambarinių augalų trąšomis kovo – rugsėjo mėnesiais du kartus per mėnesį, spalio – vasario mėn. – vieną kartą per mėnesį. Substratas yra tinkamas lengvai rūgštus.

Žemės / dirvožemio rūšis

Laikykite augalą gerai nusisausinančiame dirvožemio mišinyje. Vazoną naudokite su drenažo angomis, kad nesikauptų drėgmės perteklius.

Persodinimas

Persodinti difenbachiją reikia kiekvieną pavasarį. Gėlės šaknys išsivysto gana silpnai, tad gėlei persodinti reikia naudoti ne per didelį vazoną.

Dauginimas

Jeigu norite padauginti gėlę, nukirpkite viršūnę su lapais ir iš jos išauginkite naują augalą.

Difenbachija toksiška

Difenbachija yra toksiška žmonėms ir gyvūnams. Augalo suloje yra cheminės medžiagos, vadinamos oksalato kristalais. Jei sula pateks ant odos, ji gali sudirgti ir paraudonuoti. Nurijus, tai gali sukelti laikiną kalbos netekimą ir rijimo pasunkėjimą. Todėl laikykite ją atokiau, vaikams ir naminiams gyvūnėliams nepasiekiamoje vietoje.

Difenbachija yra mėgstama kambarinė gėlė, nes, gali augti, esant ne pačioms geriausioms apšvietimo sąlygomis, gali pašalinti kai kuriuos toksinus iš oro ir dėl savo įspūdingos išvaizdos lapų. Tai gana nedaug priežiūros reikalaujantis augalas, kuris gali puikiai papuošti namų ar ofiso interjerą, aišku, neužmirštant imtis tinkamų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta atsitiktinio augalo skysčio nurijimo ar per didelio gėlės sąlyčio su oda.

Tikiuosi tai padės! Auginkite ir rūpinkitės savo difenbachija, ir ji nudžiugins Jus savo lapų margumu bei švaresniu oru Jūsų namuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *