Daržinė žliūgė (Stellaria media L.)

Žiedai balti, panašūs į mažas žvaigždutes, taisyklingi, penkianariai, kiek prasiskleidę. Vainiklapiai ne ilgesni už taureles, visada giliai įskelti, lyg būtų du. Tarp kuokelių (jų 3—10) dar įsiterpę 3 liemenėliai. Žydi per visą vasarą. Beje, šios žliūgės žiedų galima rasti vos ne ištisus metus. Vaisius — dėžutė.
Augalas paprastai labai išsikerojęs. Stiebai keli, gležni, glebūs, dažniausiai gulsti arba kylantys, labai šakoti. Lapai kiaušiniški, viršūnė smaili, su lapkočiais tik apatinieji. Vienmetis augalas, gyvenantis pusantro du mėnesius, taičiau sudygsta ir auga bet kuriuo metu, todėl atrodo, kad gyvuoja visą vasarą. Sėklos labai smulkios (1 kg — 1,5 mln.), ilgai išlieka daigios (25 metus).
Auga daržuose, laukuose, bergždynuose, pakelėse, pakrantėse, šiukšlynuose, įvairios mechaninės sudėties dirvožemiuose. Mėgsta drėgmę ir paunksnę; kaupia vandenį tarpu bambliuose.
Tai įkyri piktžolė, lydinti žemdirbį nuo seniausių laikų. Sunku su ja susidoroti, ypač darže. Naudingas pašaras daugeliui naminių gyvulių ir paukščių. Tinka ir maistui (puikios salotos), taip pat turi gydomųjų medžiagų. Augalas barometras; jei iš ryto žiedai neprasiskleidę — dieną lauk lietaus.
Dažo vilną violetine spalva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.