Category: Rudenį žydintys augalai

Būdmainis rūgtis (Polygonum amphibium L.)

Daugiametis žolinis augalas, kurio šakniastiebis šliauždamas ir išsišakodamas, ties bambliais gali įsišaknyti, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų vanduo ar žemė. Stiebas užauga iki 2 m ilgio, kartais ir ilgesnis. Iškyla vertikaliai virš žemės, vandens paviršiaus ar plūduriuoja vandenyje. Lapai trumpais koteliais, pilkai žalios spalvos, plaukuoti ir išsidėstę pakaitomis. Gali būti su apvaliu arba smailiu galiuku. Plūduriuoja vandenyje…

Kalėdinės puošmenos: ką pasirinkti?

Kalėdoms paprastai ruošiamės iš anksto, įvairiomis dekoracijomis puošdami savo namus iš vidaus ir iš išorės. Daugelyje pasaulio šalių kalėdines puošmenas gyventojai dažniausiai daro iš visžalių augalų: baltojo amalo, bugienio, gebenės, puansetijos ir kt.  Baltasis amalas simbolizuoja derlingumą ir vaišingumą, bugienis –  turtą, o gebenė primena apie nemirtingumą. Kaip nepakartojamą kalėdinį augalą reikėtų išskirti puansetiją, kuri…

Spalvinga namų puošmena – ciklamenas

Artėjant žiemos šventėms savo namus galite papuošti būtent šiuo laikotarpiu žydinčiomis gėlėmis. Viena iš tokių ryškiaspalvių puošmenų – ciklamenas. Tai daugiametė raktažolinių šeimos stiebagumbinė žolinė gėlė, kurios tėvynė yra Mažoji Azija ir Afrika. Paprastai nužydėjusius ciklamenus žmonės išmeta dėl to, kad šios gėlės retai kada vėl pražysta namuose. Kita vertus nemažai šeimininkių ciklameną palieka ant…

Daugiamečius augalus palanku genėti pavasarį

       Sodininkai pavasario laikotarpiu dažniausiai patiria krizę, nes mano, jog tai vienintelis metas, kuris tinka augalų sodinimui. Vienas iš papildomų laikotarpių galėtų būti žiema. Paskirsčius darbus šaltajam metų sezonui, jų mažiau liktų pavasariui. Tokiu būdu sutaupytumėte tiek laiko, tiek nervų bei rūpesčių. Žinoma, yra ir tokių sodininkų, kurie jau atsižvelgė į šį aspektą ir turi…

Paprastoji rietmenė (Echinochloa crus-galli L.)

Vienmetis, 50(100) cm aukščio žolinis augalas. Stiebas status, lygus, bambliuotas, šakotas, viršutinė dalis žalia, apatinė violetinė, bambliai plaukuoti. Lapai gana platūs, linijiški, šiurkščiu pakraščiu. Gana storos varpos stiebo viršūnėje sudaro kekę. Varpos iš smulkių varpučių, jos susitelkusios po 3—6. Žiedai žalsvi, neišvaizdūs — žvyneliais apgaubti 3 kuokeliai ir piestelė. Vaisius — grūdas. Žydi liepos—rugsėjo mėn.…

Paprastoji nendrė (Phragmites australis (Cav.) Trin.)

Daugiametis, aukštas, lieknas žolinis augalas su ilgais, ūglius išauginančiais šakniastiebiais. Tai vienas stambiausių mūsų varpinių augalų. Stiebai 1—4 m aukščio, statūs, pliki, apie 1 cm skersmens, lapuoti. Lapai platūs (apie 2,5 cm pločio), ilgi, į viršūnę smailėjantys, pakraščiai aštrūs, net galima susipjaustyti. Stiebo viršūnėje stambi, tanki, iš daug varpučių šluotelė. Varputės 5—10 mm ilgio, siauros,…

Šelmeninė kreisvė (Crepis tectorum L.)

Augalas vienmetis arba žiemojantis, pilkšvai žalias, negausiai voratinkliškai plaukuotas. Stiebo aukštis, lapų forma, graižų kiekis įvairuoja, tai priklauso nuo augimvietės sąlygų. Stiebas status, 15—60 cm aukščio, briaunotas, dažniausiai šakotas, apatinė dalis violetinė. Lapai lancetiški, pamatiniai plunksniškai suskaldyti, anksti nudžiūsta, viduriniai dantyti arba lygiakraščiai, viršutiniai linijiški, lygiakraščiai, žemyn riestais kraštais. Graižai iki 2 cm skersmens, gausiažiedžiai,…