Ridikų charakteristika

Atėjus atsigavimo laikotarpiui yra metas pradėti mąstyti apie sodinimo planus. Yra puikiai žinoma, jog vienos iš ankstyviausių daržovių yra ridikai. Jie itin gardūs tiek valgant vienus, tiek pasidarius salotas. Tad plačiau aptarkime, kas jiems būdinga ir kaip su jais reikėtų elgtis.

Pavasariniai ridikai turėtų būti sodinami kuo anksčiau, kai tik dirvožemis gali būti dirbamas, ir iki pavasario vidurio. Juos sodinkite šalia lėtai augančių daržovių (brokolių, Briuselio kopūstų) arba vietose,kuriose paskui bus sodinami šiltojo sezono augalai (paprikos,pomidorai). Pavasario ridikai taip pat gali būti sodinami žiemos pabaigoje,tačiau turi būti saugomi nuo šalčio. Žiemos ridikai reikalauja daug daugiau laiko norint juos užauginti nei pavasario ridikai. Jie sodinami tuo pačiu metu kaip ir vėlyvosios ropės.

Taip pat vertėtų pastebėti, jog didelę įtaką ridikams turi parinktoji vieta sode. Tačiau svarbu ne tik augalai, kurie auga aplink, bet ir aplinkos sąlygos. Vienas iš svarbiausių aspektų- ridikai yra šviesiamėgiai augalai, bet nesirinkite vietovės, kur visą dieną šviečia saulė. Tokiu atveju jie tiesiog ištįs, o derlius bus itin menkas. Visa patiems ridikėliams užauginti reikalinga energija bus iššvaistyta lapų auginimui. Norint, kad derlius būtų ankstyvesnis, patariama ridikus sodinti uždarose (šiltnamių) patalpose arba sodinimo lauke atveju apdengti juos šilumą sulaikančia plievele.Itin pražūtinga sodinti pavėsyje, kuris yra šiaurinėje sodo dalyje arba už namo. Tuomet augalai negaus nei šilumos, nei saulės šviesos. Tad vargu ar tokiu atveju iš vis įmanoma pasiekti bent patenkinamą rezultatą.

Kyla klausymas kaip sodinti? Tai itin nesudėtingas darbas. Dažniausiai sėklos tiesiog suberiamos nedideliame gylyje, užkasamos žemėmis ir palaistomos. Tačiau yra ir keletas kitokių būdų, kuriuos pasirinkus išvengsite gresiančio balagano darže. Tai būtų pavienis sėklų sodinimas, kitaip sakant paimant vieną sėklą ir dedant ją į žemę, o kitą maždaug per du centimetrus nuo jos. Jei sėklos bus daigios, sulauksite itin nuostabaus vaizdo. Jei ne- kai kur gali likti tarpai, tačiau tai tikrai ne problema, nes augančioms ridikų galvutėms papildoma vieta niekuomet nebūna pro šalį. Žinoma yra ir dar vienas sodinimo variantas. Jam prireiks tualetinio popieriaus, sėklų bei lipalo. Atsivynioję popieriaus padėkite lipalo taškelius (maždaug kas du centimetrus) ir tuomet ten uždėkite po sėklą. Kuomet Jūsų darbas išdžius, galite jį sodinti kaip paprastutes sėklas į žemę ir pašlakstyti vandeniu. Toks sodinimo būdas taip pat padeda siekti tvarkos ir balanso Jūsų darže.

Ridikėliai yra itin paplitę. Žmonės genetiniais bandymais išvedė labai daug jų veislių, tad jei jaučiate ridikų poreikį, tiesiog pasirinkite veislę , įsigykite sėklų ir keliaukite sodinti. O pasirinkimas yra platus: nuo apvalių iki pailgų, nuo raudonos spalvos iki baltos. Svarbu, kad pasistengtumėte suderinti ridikams reikalingas ir savo galimas suteikti sąlygas.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *